Je Maestra opravdu tak šokující? Rozhodně nebude pro každého!

recenze

Maestra (2016) / mmmisulka.r
Je Maestra opravdu tak šokující? Rozhodně nebude pro každého!
Dívejte se a učte se!
Vezmu vás do světa, ve kterém jsem si vybojovala svoje vlastní a důležité místo.
Nebylo to ovšem snadné!

A možná ani ne tak docela čestné......Recenze...

Možná jsem neměla to správné jméno nebo jsem nechodila do té správné školy a nejezdila na pošahané víkendy s těmi správnými lidmi, ale Ruperty tohoto světa jsem neodmítala a nebyla jsem ani tak nejistá, abych se tvářila, že jimi pohrdám. Nenávist je lepší, udrží vás v běhu, uchová vám samotu. Jestliže ze sebe potřebujete udělat někoho jiného, samota je ten nejlepší začátek.

Naše hlavní hrdinka se jmenuje Judith Rashleighová a pracuje jako "poskok" v uznávané aukční síni na Prince Street. Na první pohled se vám může zdát, že je to obyčejná žena, s obyčejnou prací a s obyčejnými zvyky. Ani netušíte, jak tato dáma klame tělem a to doslova!

Judith je celkem zkušená odbornice, co se umění týká, ovšem nedostává se jí příliš mnoho prostoru. Ale to jí přece nemůže zastavit a nestrkat nos, tam kam nemá. Obzvlášť, když si je jistá chybou svého nadřízeného.

Ten si s Judith ovšem poradí po svém. Vyhodí ji! Shodou náhod natrefí v podzemce na bývalou spolužačku, kterou neviděla již řadu let, skočí si na drink a tra dááá. Judith se naskytne nová pracovní příležitost, ovšem tentokrát půjde o umění z jiného soudku. O ženské umění. A tak se z Judith stane velmi dobře placená společnice. Nejprve se vše učí, ale abych pravdu řekla, celkem rychle se přizpůsobí. Řekněme, že naše hlavní hrdinka se neštítí ničeho, ráda experimentuje...téměř ve všem a se vším a prostě touží po penězích, jako každý!

Jenže Judith opravdu ví, co chce a tak, když se ji naskytne příležitost odcestovat s jedním ze svých klientů, neodmítne, kdo by se nechtěl dostat na Francouzskou riviéru, podívat se do Canes a kdy se ji naskytne taková příležitost, aby mohla dovolenou spojit i s možnou návštěvou historických míst a podívat se do různých muzeí.

Ano, v knize se to stále točí okolo umění, což je velmi zajímavé, ale podtext příběhu je úplně o něčem jiném. A to vám Judith velmi rychle ukáže. Tahle malá dovolená začne celkem nevinně, ale řada nešťastných příhod zapříčiní další, ne příliš korektní a zákonné, události.

Říkáte si, že stále chodím kolem horké kaše a nic nevyzrazuji... Není třeba, Maestra vám ukáže, jak se z podřadné holky pro všechno stane žena, která si jde za svým i když by to mělo být třeba i přes mrtvoly. Maestra v tom umí chodit a zdá se, že z každé situace hravě vybruslí.

Žádný thriller vás letos nebude šokovat tolik jako Maestra!

...Můj dojem...
Maestra je v celku gurmánský zážitek, mě bohužel tato chuťovka příliš nesedla a zanechávala ve mě nepříjemný a občas i místy nechutný pocit. Mám dojem, že poslední dobou se s těmito "rádoby" peckami roztrhl pytel. Také s knihami, které jsou prostě nějakým způsobem zvláštní (pro příklad uvádím Kulka, V mlze, Přítelkyně smrti). Tyto knihy, včetně Maestry, totiž nesednou každému čtenáři. Jedni z ní budou unešení a budou si říkat, wow!!! Pak tu budou tací, jako já sama, kteří si po přečtení řeknou: Mnoho povyku pro nic! Opět jsem dala na reklamu a propagandu, jako kdybych nevěděla, že jsem se už tolikrát zklamala. Bohužel, opět!

Nechápejte mě ovšem špatně. Kniha je psaná dobře, je poutavá a místy opravdu šokující. Podle mě i místy nechutná a vulgární. A to pozor, jsem milovnice erotických románů. Možná je to tím, že mi hlavní hrdinka k srdci nepřirostla. Přišla mi prostě jedním slovem divná.

Ale přesto je mi jasné, že to, co já v knize odsuzuji, přijde jinému jako perfektní a dech beroucí. Proto je vždy velmi těžké psát recenzi na knihu, která vám příliš nesedne a vy víte, že někomu se líbit prostě bude.

L.S. Hilton napsala dobrý román na téma, které tu ještě nebylo. Spojila umění se sexem, krví a byznysem. Ukázala nám v tomto příběhu, jak daleko jsou ženy schopny zajít pro to, aby se každý den halily do Chanelu, na nohou nosily lodičky od La Bottine a oblékaly Pradu aj. Naše Jodith zůstala věrná umění a ještě k tomu všemu získala mnohem více.

Knihu doporučuji, ne že ne. Prostě ano, pokud máte chuť na něco jiného, peprného, vražedného a prostě na něco, co tu skutečně ještě nebylo, pak Maestru zkuste a udělejte si na ni vlastní názor.


Hodnocení: 50%
více z recenzí: www.kniznidenicek.blogspot.cz

Míša :-)

Komentáře (1)

kniha Maestra recenze

monushka
14.12.2016

Jsem rada, ze nejsem sama, ktera se necha zlakat reklamou :D Take uz se mi to kolikrat vymstilo. Maestra me nechava nastesti chladnou, eroticke romany nejsou pro me. Hezky jsi to napsala :)