Jdeme do finále aneb Rockový nářez číslo čtyři

recenze

Rockový polibek (2016) 4 z 5 / LibraryGirl
Rockový polibek

Vyšla další knížka se Stage Dive? Beru ji. Na tuto knížku jsem se opravdu těšila. Jakmile mi přišla domů, hned jsem ji otevřela a začala číst. Byla jsem zvědavá, jak autorka celou sérii ukončila. Opět se přede mnou otevřela scéna se skvělou kapelou, ale tentokrát byl pod silným reflektorem poslední člen této hudební rodiny.

Ben Nicholson je velmi tichý mladý muž, který střídá holky jako ponožky. Žije si ten svůj život rockové hvězdy, na který se média moc nezaměřují. Více pozornosti mají kytarista David nebo zpěvák Jimmy. Každé ráno vstane a začne tvořit muziku, to je jeho cíl a smysl života. Nikdy se nechtěl vázat, mít normální vztah se ženou, se kterou by žil. Jednoho dne mu do života vstoupí vysokoškolačka Lizzy.

Lizzy pochází z poměrně chudé nefunkční rodiny, od puberty se o ní starala její starší sestra Anne, matka nebyla v takovém psychickém stavu, aby zvádla péči o dvě dospívající dívky, když od nich otec odešel. Anne podporovala Lizzy poté i na vysoké škole. Chtěla, aby měla lepší budoucnost. Když se Anne dala dohormady s Malem a Lizzy se pak seznámila s celou kapelou, nešlo si nevšimnout samotářského baskytaristy Bena. Převyšoval svou výškou všechny ve skupině, ještě k tomu měl vousy a uhrančivé tmavé oči. Kdo by odolal…

Pomalu se pousmál a mně srdce poskočilo radostí. Ten muž ze mě udělal puberťačku naprosto hypnotizovanou přítomností svého idola. Kývla bych mu na cokoli, co by mu jen přišlo na mysl.

Ben je nemluvka. Je to prostě vlk samotář, který na sebe vůbec nepoutá tolik pozornosti. Moc se ve společnosti nebaví, žije a dýchá jen pro svou hudbu, nahrávání a koncerty, to je pro něj vším. Poté, co pozná blonďatou dívku v podobě Lizzy, která si na nic nehraje, je to taková holka od vedle, zjistí, že mu do života vstoupil rušivý element. Nemůže se zbavit myšlenek na ni. Ben mi přišel hrozně ustrašený, neměl pro mě tu správnou jiskru, kterou měl třeba David, který o Evelyn opravdu stál a šel si za tím víc, nerozhodné muže moc nemusím. A to se mi nezdálo, že by Lizzy nějak zvlášť tlačila na pilu. U Bena mi tato vlastnost vůbec neseděla. Lizzy byla milá, hodná holka, která si šla za tím, co chtěla. Měla to v hlavě docela srovnané, tedy na svůj věk.

Hezky je tu vidět, jak jsou kluci úplně jiní, povahově i vzhledově, ale dohromady tvořili zajímavou partu. Mala jsem neměla ráda, když jsem četla jeho příběh, ale jako vedlejší postava ostatních příběhů naprosto funguje. Zlehčuje dusnou atmosféru a má ten svůj nadhled, že mě tady bavil. Anne s ním má svatou trpělivost:-)

Každý z kluků má v kapele svoji roli. Nejedná se jen o hudební nástroje, důležitý je i ten kousek skládačky, který představují a díky kterému jim to funguje. Dave je citlivý básník, Mal je šašek a Jimmy ubručený rejpal. Ben ale prostě maká na svém. Je jediný, o koho si nemusím dělat starosti, když je mezi lidmi. On nemá zájem o slávu. Zůstává rád v pozadí, víte?

Celá série s touto kapelou je opravdu nářez, moc se mi líbila, jen tohle zakončení se mi moc nezdálo. Příběh nebyl tak propracovaný, jak bych čekala po nádherném Rockovém risku, ale protože jsem se tam setkala se svými oblíbenými postavami z minulých dílů, nebyla jsem tak přísná.

Jsem zvědavá, jestli Baronet vydá ještě nějaké knihy od Kylie Scott, já bych je brala.
Hezky se při nich odpočívá a sní. Doporučuji!