Jaký poklad čeká na konci?

recenze

Zmizelá (2013) / Siraelxy
Zmizelá

Manželství je taaaak neprůhledné. Ten, kdo jím prošel, ví o čem mluvím. Ale manželství Nicka a Amy je ideální, ne?
Tak kam zmizela manželka Amy v den pátého výročí svatby?
Co tají manžel Nick a proč se chová tak divně?

Všechno ukazuje na to, že Nick je vrah. Ale není to moc jednoduché?

Kniha je psaná ze dvou pohledů.

JEJÍ vyprávění je psané formou deníku. Z něho vyplývá, že Nicka miluje, je mu oddanou manželkou i kamarádkou. Rozumí jeho chlapským vrtochům i náladám. Je ztělesněním oddanosti.
Každý rok v den jejich výročí svatby, uspořádá pro Nicka hru Hledání pokladu. Po celém městě schová lístečky, každý jeden z nich odkazuje na další nějakou hádankou....a na konci čeká poklad, dárek k výročí.
V den pátého výročí tomu nebylo jinak.......lístečky všude, jen Amy nikde.

JEHO vyprávění je chaotické. Vším co udělá i neudělá nepřímo dokazuje, že je vrah. Ještěže má aspoň svojí sestru-dvojče, která mu věří a stojí při něm. Ale jak dlouho? Proč mu pořád zvoní telefon? Kam tajně chodí? A co ty kalhotky v jeho kabinetě, které očividně nejsou Amyiny?

JENŽE jsou tu ještě Amyiny rodiče, autoři kdysi velmi populární serie Úžasná Amy. Knih, které byly o holčičce Amy, která malým čtenářům ukazuje, jak být správnou kamarádkou, hodnou dcerou, jak být dokonalou ve všem......Ale v poslední době knihy nejdou na odbyt tak dobře jako dřív, dokonce hrozí bankrot. Co všechno jsou ochotní rodiče udělat, aby se kniha zase prodávala?

Anebo je to všechno úplně jinak?

Musím konstatovat, že se mi kniha líbila. I když ze začátku jsem se nemohla začíst, první polovina mně přišla fádní, předpokládatelná, ale to bylo asi tím, že jsem tak nějak tušila, co se vlastně stalo.
A druhá půlka všechno napravila. Jak jsem psala nahoře, mám ráda psychothrillery. Psychologické profily vyšinutých jedinců a jejich myšlenkové postupy jsou fascinující.

Tato kniha vlastně dopadne dobře, což je špatně :-)