Jakstohoven

recenze

Pavučina snů (2002) 4 z 5 / -Endy-
Pavučina snů

Byli jednou 4 přátelé – Henry, Jonesy, Bobr a Pete, kteří kdysi zachránili před šikanou retardovaného chlapce. Od té doby byl každý z nich výjimečný různými telepatickými schopnostmi.
Byli jednou jedni emzáci, kteří prostě museli přistát na naší planetě a zaměstnat svou problematickou přítomností americkou armádu.
Byla jednou jedna lovecká sezóna ve státě Maine a stovky příležitostných turistů v oranžových vestičkách, kteří by si rádi něco legálně zastřelili.

A byl jednou jeden King, který si hrozně moc chtěl udělat radost, spatlal tato témata dokupy, přihnojil fekálními detaily (které budete buď milovat, nebo nenávidět) a zasel sémě fajnšmekrovského sci-fi road tripu o třech proměnných. A výsledek je zhruba tento:

Na naši planetu zavítaly mimozemské bytosti… rozhodně ne poprvé. Pro americkou armádu už jsou to vlastně staří známí. Jeden z nich se však rozhodl nenechat se zavraždit. Naopak. Pro svůj plán přežití zneužije ony výše zmiňované kamarády, kteří se (v momentálně ufony zamořené oblasti) každoročně schází na lov. Tentokrát však byli uloveni oni. Pomůže jim jejich dlouholeté neobvyklé přátelství? Nebo jim pomůže armáda? Nebo by si možná měli sáhnout hlouběji do podvědomí a hledat pomoc úplně jinde…

Děj Pavučiny snů doslova tepe minutu po minutě. Většina linie se odehrává v průběhu cca 48 hodin, což na prostoru 680 stran znamená poměrně velké množství podrobností, a občas i z temných zákoutí, kam slunce nesvítí. Nechte se jimi překvapit, zaskočit, pohltit.