Jak žít život, který budete milovat

recenze

Přepišme pravidla úspěchu (2018) / klarabooks
Jak žít život, který budete milovat
Tato kniha mě opravdu velmi příjemně překvapila. Jakmile se mi dostala do rukou, tak jsem si po přečtení hned uvědomila, že mě baví a hlavně, že mi i něco dá.
Co se týče Ivanky Trumpové, mohou na ni být různé názory, ale je to především paní podnikatelka, která může lidem poskytnout cenné rady a tipy.
Spousta názorů obsažených v knize mě upoutala, dovoluji si po dlouhém výběru citovat následující:
„Více mužů se stává mentory pro ženy na pracovišti: „S tím, jak se mnoho žen stává primárním živitelem rodiny, role se mění – nejen doma, ale i v práci,“ vysvětluje McLauglinová. Mentoři „chtějí vidět ženy na vzestupu, abychom všichni mohli mít užitek z vyváženějšího pohledu na vedení. Tato vylepšená představa nám dovoluje, aby naše domácí a pracovní životy byly úplné – což je názor, který se rozšiřuje s tím, jak stále více žen stoupá na vysoké pozice.“

Co je na knize také naprosto strhující je taky to, že obsahuje citáty od slavných osobností, které jsou psány grafikou, takže kniha je vhodná pro opravdové fajnšmekry, kteří si své knihy po přečtení ještě navíc fotí na instagramové účty, pročež knížka zahrnuje skutečně nádherné typografie, za které bych navrhla 1+.
Přidávám taky jednu ukázku z této typografie:
„Ty nejbohatší a nejnaplněnější životy se snaží dosáhnout vnitřní rovnováhy mezi třemi světy: prací, láskou a zábavou.
Erik Erikson, psycholog“

Dílo ale není úžasné jenom díky své skvostné grafice, ale zejména a především tím, že je určeno pro ženy, které se chtějí něco nového dozvědět. Tedy hlavně pro ty ženy, které už jsou unavené ze záplavy příruček, které poskytují zaručené rady, a tak pro ně může být tato kniha osvěžující.
Kniha vám totiž neřekne, v čem případně chybujete, nýbrž vám ukáže cestu, kterou se můžete vydat a nabídne rady a tipy.
Knihu doporučuji všem ženám, které milují svůj život a chtějí z něj vytěžit co nejvíc a být přitom úspěšné a krásné a mít ze sebe dobrý pocit.
Děkuji nakladatelství MOBA za recenzní výtisk.

kniha Přepišme pravidla úspěchu recenze