„Jak to, že chodíte s kulkou v krku?“

recenze

Kulka (2016) 4 z 5 / Babouš
Kulka

Ten námět mě zaujal okamžitě. Hlavní hrdinka bestsellerového románu Mary Louise Kellyové zjistí, že má mezi krčními obratli kulku. Jak se tam dostala? Geniální!

Kulka je takový ten naprosto jednoduchý nápad, ze kterého může vzniknout buďto klišé, nebo něco mimořádného. Mám radost, že Kellyové se z toho podařilo vytěžit druhou možnost.

Hlavní hrdinku Caroline Cashionovou čím dál tím víc pobolívá zápěstí, a tak zajde k doktorovi. Ten udělá magnetickou rezonanci a zjistí, že univerzitní profesorka francouzské literatury má v krku kulku. Caroline si je zpočátku jistá, že jde o nějakou chybu, protože jak by mohla zapomenout, že na ni někdo střílel?

Carolinin příběh se dostane i do novin a tím se rozběhne kolotoč událostí. Ukazuje se, že kdokoliv se ji kdysi pokusil zabít, je pořád naživu a chce svůj úkol po letech dokončit.

Ten kontrast pěstěné univerzitní profesorky, která se najednou ocitá ve smrtelném nebezpečí je v Kulce perfektně vykreslený. Jak byste v takové situaci jednali vy sami? Hlavní hrdinka je jako vy nebo já. Neví, jedná zmateně, impulzivně…

Kniha je psaná velice čtivě, drží čtenáře neustále v napětí. Mezi takovou špičku jako Farma, Zmizelá, Temné kouty nebo Dívka ve vlaku nepatří, pokud si ale chcete procvičit mozkové buňky hádáním správného řešení, určitě po knize sáhněte.

Slupnete ji raz dva a skvěle se odreagujete. Kulka je takovým příjemným napínavým čtením na dovolenou. Není to nic, nad čím byste museli extra přemýšlet. Hlavní výhody vidím v tom, že to je výborně napsané, má to originální zápletku a sympatickou hlavní hrdinku.

Pokud milujete napětí a baví vás hádat, jak to celé dopadne, s Kulkou si přijdete na své.

katy238
03.08.2016

Pekna recenze. Na knihu se chystám a věřím, že to bude opravdu zážitek.