Jak to vidím já...

recenze

Počkám na tebe (2014) / ciniminisek
Jak to vidím já...
"Jsem ráda, že jsi doma. Tvůj táta mi začíná jít na nervy, jak pořád mluví o tom, že si musí vyrazit na lov." Sjela pohledem přes jeho ramena a přívětivě se usmála. "A tohle musí být Avery?"
"Ach, bože, ne." řekl Cam. "To je Candy, mami."
Jeho matka vytřeštila oči a tváře jí mírně zčervenaly.
"Ach, hm, já..."
"Jsem Avery," promluvila jsem a střelila po Camovi pohledem. "Pamatujete si to správně."
Otočila se a praštila Cama do paže, docela tvrdě.
"Camerone! Ach, proboha, myslela jsem si..." Praštila ho ještě jednou a Cam se zasmál. "Jsi hroznej." Potřásla hlavou a obrátila se zpátky ke mě. "Musíš být trpělivá mladá dáma, když si přežila cestu sem s tímhle idiotem."
A potom mě objala.
Bylo to skutečné objetí - vřelé a láskyplné.
Obálka: Ta je prostě úžasná. Zamilovaná, barevně sladěná a vůbec není přeplácaná.

Hlavní hrdinka: Avery mi celkem sedla. Občas měla i své chvilky, ale převažovalo rozumné myšlení a přeci jen, když se nějak špatně rozhodla nebo naopak moc ukvapeně, člověk nemůže soudit když neví, jak by se zachoval on sám.

Děj: Dříve oblíbená studentka dostává zásadní životní ránu. Přátelé i celé město ve kterém vyrostla se k ní obrátí zády. Rodiče zajímá více jejich pověst mezi přáteli, než vlastní dcera a proto Avery vůbec neváhá a při výběru vysoké školy se rozhodne pro tu, kde bude tisíce mil od všeho zlého.
Nechává vše za sebou a vstupuje do nového města i mezi nové lidi. Nikdo ji nezná, nikdo nic netuší, své tajemství si Avery dusí v sobě. Může tedy začít s čistým štítem. Nic ale není takové, jak si člověk maluje.
Přesto, že Avery nachází nové přátelé a sbližuje se s klukem, který je místní školní sexsymbol, kterému i přes veškerou snahu, nedokáže říct ne, stále jí trápí minulost, která jí nejen užírá zevnitř, ale i dohání těch několik stovek mil.
Jak se Avery popere s pronásledovatelem, který jí nenechá zapomenout? Svěří se svým přátelům a chlapci kterého nejspíš miluje, co se jí stalo a co poté sama udělala? A pokud tak učiní, překoná Cameron propast, kterou Avery mezi nimi stále prohlubuje?

Celkové shrnutí: Kniha se mi četla velmi dobře a oddechový děj, utíká před očima. Žádná z postav mi vyloženě nevadí a díky nim se občas zaculíte nad vtipnými výroky. Líbí se mi, že ačkoli je to román, není příběh přeslazený. Dokážete si představit, že se to někde vážně stalo, nebo dokonce, že se to může stát i Vám, jak je příběh uvěřitelný.
V ději se nenachází jen láska a přátelství, ale také strach a špatné vzpomínky. Pro všechny nepochopitelné téma, je jen lehce nakousnuto a nenásilně nás na to upozorňuje, ale nestraší úplnými detaily, takže kniha je spíše uklidňující a přesně vhodná na toto roční období. Vzít si knihu do ruky a zalézt si někam pod strom na deku k tomu přímo láká.
V příběhu se odehrávají celkem časté sexuální scény, které děj okoření, ale jak říká přísloví - čeho je moc, toho je příliš. Kdyby jich autorka pár vynechala, řekla bych, že by se vůbec nic nestalo. Kniha má označení New Adult, ale vsadím se, že ji bude vyhledávat hlavně sorta lidí zapadající do YA. Erotika v knize být určitě má, já jsem toho zastánce, přesto jsem si při čtení říkala, že méně je někdy více.
Přesto se mi příběh líbil a nic mi nezabrání v tom, dál vyhledávat knihy od této autorky, protože J. Lynn, jak si sama nechává říkat, je spisovatelka přímo skvělá.

Komentáře (0)

kniha Počkám na tebe recenze