Jak mučit manžela na 101 způsobů

recenze

101 způsobů jak mučit manžela (2013) / Jitka_Roškotová
Jak mučit manžela na 101 způsobů
Kniha 101 způsobů jak mučit manžela patří mezi knížky, které vás upoutají na první pohled. Má velmi povedenou obálkou a krásné grafické zpracování. A i když byla označena piktogramem pro humornou literaturu, přesto mě překvapilo, že je v knihovně zařazena mezi naučné knihy. Že by bral návod na mučení manžela někdo skutečně vážně? P. S. Když si budete knížku půjčovat v knihovně, připravte se na velmi zvláštní pohledy některých knihovnic, které vás budou z knihovny vyprovázet…

Jsem vdaná už více než 3 roky a moc dobře vím, že žádný manžel, včetně toho mého, není ideální a žádné manželství není jen procházka růžovým sadem. Každý manžel umí svou ženu občas pěkně rozčílit, ať už tím, že se jeho oblečení válí po celém bytě, že občas zapomene na nějaké to výročí nebo koukáním na televizi, když zrovna potřebujete pomoct s úklidem bytu. Ale že by si za to zasloužil právě mučení?

Už od začátku musíte brát knížku s nadsázkou a jen pro pobavení. Pak se celkem zasmějete a dokonce zjistíte, že některé typy mučení běžně praktikujete, i když by vás nikdy nenapadlo je za mučení vůbec považovat. Já jsem se nejvíc poznala v mučení č. 34 "Vyhlaste manželovi válku termostatem". V naší domácnosti je skutečně velmi těžké shodnout se na teplotě, která by byla příjemná nám oběma. Mně je většinou hrozná zima a manžel se potí, jaké je mu horko.

"Ctihodnosti, během manželství s touhle necitelnou zrůdou trpím chronickým zápalem plic a vinou omrzlin jsem přišla o tři prsty na nohou. Miluju ho, ale už vážně odmítám spát výhradně v kožichu. Chci svobodu."

Sama manželovi často vyčítám, že kvůli němu mám neustále rýmu :-) Autorka pro tyto případy radí použít strategii "studených chodidel". Tu běžně používám, ale na mého muže nijak nefunguje. A obávám se, že tak by to bylo s většinou autorčiných rad…

Neřekla bych, že muži budou prosit o slitování, když se budete řídit autorčinými radami. Muži totiž ve většině případů nejsou úplně hloupí a spíše by se dost divili, co to mají doma za potvoru. Některé mučící techniky by mohly vést dokonce přímo k rozvodu. Který manžel by doma snesl ženu, která mu vyhází věci z okna nebo mu doma připravuje pasti, aby například uklouzl ve vaně?

Jinými metodami by ženy naopak potrestaly spíše samy sebe, než svého manžela. Nebo si snad myslíte, že vytetovaným obočím nebo obědem se svým ex skutečně potrestáte jeho a ne sebe?

Sečteno podtrženo: příručka je napsaná čtivě a humorně, ale je nutné ji brát skutečně pouze pro pobavení, nikoli jako skutečný návod k psychické nebo fyzické likvidaci manželů. Já po přečtení všech možných i nemožných mučících technik manžela rozhodně mučit nezačnu. Alespoň ne víc, než jsem to nevědomky dělala doposud ;-)

S tímto veselým čtením asi nejvíce uspějete jako s dárečkem pro natěšenou budoucí novomanželku na rozlučce se svobodou.

Maria Garcia-Kalbová je uznávaná rozhlasová moderátorka, která již 15 let působí v New Yorku. I ve své práci se snaží povzbuzovat páry, aby pomocí drobných mučících technik dosáhly harmonického soužití. Za manžela Andrewa je prý šťastně vdaná již 12 let a všech 101 technik na něm čas od času praktikuje. Ale zeptal se někdy někdo na manželské štěstí také Andrewa…?

Komentáře (0)

kniha 101 způsobů jak mučit manžela recenze