Jak australsky vykrvácet

recenze

Vykrvácet (2019) / Jack333 (135 views)
Jak australsky vykrvácet
Jsou věci, přes které někdy nejede tzv. vlak, pak nastává čas změny, jež někteří mohou těžko nést. Proč nám všechno někdy až do nekonečna tak trvá? A pak trpíme, když někoho ztrácíme.

Ačkoliv se s Joe O’Loughlinem setkávám po páté, držím v ruce jeho čtvrtý příběh. Což je možná dost velká škoda, že nemůžeme jeho příběhy číst pěkně, jak jdou po sobě. Získalo by to větší logiku i v nás vyvolalo větší přesah a zalíbení v hlavní postavě.

Psychologicky se noříme do případu, který je mi od začátku proti srsti. Smrt mi přijde běžná, ale její nelidská příčina už je horší. A když přichází zakrvácená Sienna k dceři hlavního detektiva, i když už je mimo aktivní praxi, začne děj uhánět kupředu tryskem blesku. Nechce vás ani na moment nechat vydechnout, a přesto vyřešení případu zjistíte možná dříve než samotný detektiv.

Nejzajímavější a zároveň nejsmutnější na tom všem je, že okolí i vyšetřující tým začne podezřívat i oběť celého případu. Jak se to může vůbec stát? Opravdu se může všechno odehrávat jen v Siennině hlavě? Ale kdo tedy mohl zabít toho zhýralého muže? Co by tím, kdo získal? Snad vás odpověď překvapí, mě tolik neuchvátila. Přesto nadále zůstávám věrný Michaelovi Robothamovi, protože má v sobě velký progres a používá slova, která vás k jeho příběhům připoutají.

Tý holce Novak řekl, ať se ztratí. Počkal, až zmizí, a potom se podíval zpátky na motorkáře, kterej měl svůj mokrej zmenšující se penis pořád zastrčenej z kalhot.
Ta holka ho slyšela prosit o život. Omlouvat se. Novak napočítal do tří a potom zmáčkl spoušť. Protože to byla zbraň o malé ráži, kulka neprošla čistě dovnitř a ven, místo toho se dorážela od vnitřní stěny jeho lebky a udělala mu z mozku dřeň.
Novak utřel krev a sliby z hlavně svojí zbraně do trička toho motorkáře. Dvě hodiny nato zabil druhýho. Ten se utekl schovat do školy na záchody. Novak ho našel v jedný z kabinek…

kniha Vykrvácet recenze