J. Lynn - Buď se mnou (Wait for you #2)

recenze

Buď se mnou (2014) / Stefanie G.
J. Lynn - Buď se mnou (Wait for you #2)
"Vůbec netušíš, co se mnou děláš," řekl se rty na mé tváři a já se zachvěla.
- Buď se mnou, str. 19

Romantika, napětí a velké tajemství
Možná už jste o J. Lynn slyšeli. Možná jste od ní i něco četli. Anebo vás od jejího přečtení jen odrazují ty kýčovité obálky. J Mě si každopádně omotala kolem prstu knihou Jako led. Přečetla jsem ji ještě dřív, než Počkám na tebe, které mi stále leží doma a na které jsem neměla doposud čas. Naštěstí jsem věděla, že Buď se mnou sice spadá do série Wait for you, ale je možné si ji přečíst samostatně. A věřte nebo ne, opravdu to ničemu nevadilo. Navíc příběh Terezy a Jase mě lákal mnohem víc.
Tereza bývala tanečnice, dokud jí nástup na akademii nepřekazilo zranění kolene. Dočasně se tedy uchýlila k plánu číslo dvě, než se jí zranění uzdraví. Nastoupila na pedagogiku. A to na školu, která je nedaleko od bydliště Jase, nejlepšího kámoše jejího bráchy Cama, a taky kluka, který ji před rokem políbil tak, že na to nebyla schopná zapomenout. Jenže tehdy jí bylo šestnáct a jemu dvacet a on už se jí od té doby neozval.
Když se s Camem vypraví na jeho farmu, nemá Jase tušení, že přijede i Tereza. A právě tady se věci začnou komplikovat a nastává koloběh odmítání, přemáhání, touhy a tajemství z minulosti, které by mohly všechno zničit.
Musím říct, že příběh byl jak na houpačce a neuvěřitelně snadno jsem se do něj začetla. Rychle jsem chápala i souvislosti s předchozím dílem, aniž bych jej přečetla. V jedné chvíli jsem s Terezou soucítila a nadávala Jasovi, za jeho chování, a pak jsem mu stejně podlehla tak jako Tereza.
Co mi ovšem lezlo na nervy, bylo to, jak ji všichni považovali stále za malou holku. A to jak Jase, tak především Cam. Nejradši by ji měl stále na očích a kontroloval, co dělá a jestli se náhodou s někým netahá. A přitom měl svoji Avery (a vsadím se, že on nebyl o moc mladší, když se s ní v předchozím díle seznámil).
Tereza naštěstí až tak úplně nespadala do těch otravných hlavních hrdinek. Prožila si svoje trauma, nese si s sebou děsivou minulost, která mohla zničit celou jejich rodinu. I přesto mi ale občas připadala otravná, když dokola uvažovala stále nad stejnými věcmi a vracela se do bolestivých vzpomínek častěji, než bylo nutné.
Jase byl okouzlující i protivný zároveň. To tajemství, které má, vám nejspíš vyrazí dech, tak jako mě. Rozhodně bych to nečekala. A o to jsem ho svým způsobem měla raději. Ale rozčilovalo mě, když se z toho vtipného, sebejistého tvrďáka, stal zbabělec, který neví, co chce.
Samozřejmě je tu ještě hromada dalších postav, jako je třeba již výše zmíněná Avery, Camova přítelkyně, Calla, Terezina kamarádka z hodin hudebky, Debbie, její spolubydlící, Erik, Debiin přítel a mnoho, mnoho dalších.
S nimi souvisí i druhá linie děje. Rozhodně nečekejte, že J. Lynn nechá všechno jen o romantice a sexu bez dramat. To ani náhodou. Už v knize Jako led ukázala, že napínavé scény do romantických knih mohou patřit a ještě je navíc okoření. Přesně tak to bylo i tady. A souvisí to právě s Terezinou minulostí a tím, co vidí, že se před jejím zrakem odehrává mezi Debbie a Erikem a nemůže tomu nijak zabránit. Právě tato linie se nakonec vystupňuje tak, že to příběh neskutečně oživí a dodá mu to napínavý nádech.
Musím říct, že jsem si knihu neskonale užila. Byla to taková ta romantická pohádka pro duši s erotickým nádechem, napínavou zápletkou a tajemstvím. I přesto ale měla nějaké ty mouchy, které mi vadily. Nečekejte od knihy až příliš sexu, jako tomu bylo právě v Jako led. Tady jde spíš o ten erotický náboj mezi Jasem a Terezou, kdy čekáte, kdy se mezi nimi konečně něco stane. A to to víc vás to pak potěší. Každopádně musím knihu doporučit a to nejen těm, co podlehli New Adult žánrům, protože tento mezi ně rozhodně patří, a vy si jej zamilujete stejně, jako jsem si příběh Jase a Terezy zamilovala i já.

Stefanie G.

Komentáře (0)

kniha Buď se mnou recenze