Inspirace i pro masožrouty

recenze

36x Vegetariánské dobroty (2017) / RenataP
36x Vegetariánské dobroty

Stojím si za tím, že je to parádní kuchařka pro vegetariány a parádní kuchařka pro masožrouty. Protože na své si přijdou všichni.

Jídla s nápadem jsou IN!
A že to jsou fakt dobroty! Ráda se inspiruji novými chuťovými kombinacemi a vzhledem k tomu, že bez masa člověku nic jinému nezbývá než se nějak poprat s novinkami, byla tato kartičková kuchařka pro mne velkou výzvou. Tady bude muset být všechno nové. Žádná stokrát známá marinovaná masa, ale pořádný příliv fantazie! Nemýlila jsem se. Autorky se nenechaly vůbec zahanbit a po pečlivém prolistování všech 36 receptů jsem byla natěšená téměř na každý z nich a opravdu – klobouk dolů! Tohle je parádní základ k veškerému vaření a popravdě ani masožravci nemusí smutnit, protože většina jídel se dá masem „obohatit“ nebo prostě používat jako příloha k masu.

Úprava formou malých kartiček je skvělá v tom, že je přehledná, jasná, rychlá a přehledně a dobře se z takových receptů potom i vaří v kuchyni. Lepší než velká tlustá kuchařka.

Uvidíte, že do ledničky můžete sáhnout víckrát pro jednu a tu samou věc!
Karbanátky nebo ďábelské tousty – jak jsem si lámala hlavu, kterak je udělat opravdu šmrncovní i bez masa. Ostatně tyhle recepty stojí především na jednoduchosti a uplatní se v kuchyni i z jiného důvodu, který mi došel až později. Některé suroviny se opakují, takže když koupíte dvě kila červené řepy, tak hnedle máte několik tipů, jak ji zpracovat. A můžou začít hody!

Už se těším na podzimní sezónu dýní!
Renata