I Smrt má srdce.....

recenze

Zlodějka knih (2009) 5 z 5 / simi28
Zlodějka knih

Příběh začíná tím, jak Liesel jede s maminkou a bratrem vlakem, ale Smrt si k sobě vezme jejího malého brášku. Na pohřbu pak Liesel ukradne svojí první knihu. Smrt je zvědavá, a tak se rozhodne, že nám poví její příběh......

Liesel je odvezena k pěstounské rodině do Německa. Jmenují se Hubermannovi. Hans Hubermann je hodný, rád hraje na harmoniku a má ženu Rosu. Rosa je velice rázná a pořád mluví sprostě, až vám to ani sprosté nepřijde. Prostě za každou větou dodá to německé slovo.

Liesel nastoupí do školy, ale neumí číst ani psát. Proto se jí jeden kluk směje a ona neváhá a pěkně ho zmlátí. Zároveň si najde kamaráda, který se jmenuje Rudy.
Dále pomáhá své nevlastní matce Rose. Ta si vydělává tak, že pere prádlo bohatším. Pere prádlo i starostově manželce, která má obrovskou knihovnu a Liesel jí tam chodí krást knížky.

A když se v den Hitlerových narozenin pálí knihy od židovských autorů, Liesel neváhá a jednu ukradne.

Tato kniha má tak krásný styl psaní, že jsem se od ní ani na chvíli nedokázala odtrhnout. Samotný příběh je opravdu silný a podle mě dokáže dojmout každého čtenáře.

Je to příběh o lidskosti. O našich osudech, ale hlavně o chybách. Každá postava má v sobě něco dobrého i zlého, a proto je ten děj tak opravdický, až to není možné a mrazí mi z toho po zádech.

Dozvídáme se, že i Smrt má srdce a není jí jedno, co se s lidmi stane.
Každý z nás si asi při čtení poplakal a já jí doporučuji všem. Ať už máte rádi historické knihy , fantasy nebo romantické knihy, je to jedno.
Zlodějku knih si prostě musí přečíst každý v jakémkoli věku. Stojí za to!

simi28
28.04.2017

Ano, viděla. Kniha se mi líbila mnohem víc, ale i film můžu doporučit:).

pája007
27.04.2017

viděla jste filmové zpracování?
Jaký na to máte názor?

Aracely
13.01.2017

A nemůžete mi to napsat do vzkazu? Pokud to nemá happy end, tak to číst nechci.
Děkuji :-).

simi28
13.01.2017

Děkuji moc za komentář. No nechci někomu prozradit konec, ale musím napsat, že jsem měla slzy v očích. To ale nemění nic na tom, že je to skvělá kniha, která stojí za přečtení.

Aracely
11.01.2017

Hezky napsáno. A má kniha nějaký happy end?