I malá lež může mít velké nasledky

recenze

Sedmilhářky (2015) 5 z 5 / natkaf
Sedmilhářky

O přátelství třech rozdílných žen, jejich problémech a drobných lžích, kterými obhajují chyby ve své minulosti.

Plusy:
Velmi se mi líbil styl autorčina psaní. Tak snadno jsem se do nějaké knihy nezačetla už dlouho. Stránky přede mnou ubíhaly, ani nevím jak a najednou už jsem byla na konci.
Propracování postav bylo do podrobností, zvláště minulost třech hlavních hrdinek. Bavilo mě odhalovat jejich tajemství, důvody některých rozhodnutí a vzájemnou propletenost.
S tím jde i "ruku v ruce" postupné odhalování děje. Ta nevědomost týkající se kvízového večera mě užírala, proto mi nezbývalo nic jiného, než číst dál a dál a poodkrývat skutečnosti o oné, toliko omílané, vraždě - nevíme kdo, koho a jak zavraždil.
Absolutně jsem po celou dobu čtení nevěděla, jak na tom jsem. Komu věřit, komu nevěřit, s kým souhlasit a s kým nesouhlasit. A pokaždé, když se odehrál další nečekaný zvrat, se má nevědomost prohlubovala víc a víc.

Mínusy:
Na příběhu si mi nelíbila jedna věc - občasné naivní chování některých postav. Přišlo mi, že člověk s takovou povahou by se takhle zkrátka nezachoval.

Kniha mě dokonala pohltila a nadchla, děj jsem si zamilovala. Proto nezbývá nic jiného, než knihu stoprocentně doporučit.