I malá lež může mít velké následky...

recenze

Sedmilhářky (2015) 5 z 5 / klarinka9974
Sedmilhářky

Moje druhá kniha od této autorky. Po přečtení knihy Manželovo tajemství, kdy jsem byla dějem naprosto uchvácená a spokojená, jsem se rozhodla, že mi ani jedna její vydaná kniha neunikne. A tak jsem se dostala k Sedmilhářkám.

Obálka knihy je originální, tak jako pokaždé, všechny její obálky knih jsou tak jiné, lákavé, že si knihy zapůjčíte, už jen kvůli obálce.

Čekala jsem od knihy hodně, spousty komentářů, recenzí, mě vyzvalo abych si knihu přečetla, že nebudu zklamaná. Že je to opět skvělá kniha, která vás pohltí a ti lidi co tyto komentáře psali, měli pravdu. Sama jsem se přesvědčila, že tato kniha stojí opravdu za přečtení.

Příběh o třech ženách, každá je jiná a přesto se stanou kamarádkami. Celeste je úžasná, krásná, dokonalá žena, má bohatého manžela a dokonalé děti, kterých si váží, ale její manželství není to, co by měli. Opět se setkávám s násilím v knize. Já osobně násilí nesnáším, při čtení jistých scén kdy muž uhodí ženu je mi z toho na nic. Říkám si pokaždé, proč jen si to nechávají líbit a pak pochopím že láska je občas silnější než násilí. Perry její manžel, jak se od první chvíle zdá, je milí, přátelský ale plný tajemství, které se dozvídáme v průběhu této knihy.

Madeline, její problémy s dcerou jsou občas vážně, má ale další dvě roztomilé děti. Ve svém životě si vede velmi dobře, je spravedlivá, občas vypění ale kdo dneska nepění. Ale má i dobré stránky, je komunikativní, kamarádská a upovídaná. Miluje drby, spousty drbů, záleží ji na svých blízkých a potrpí si na spravedlnosti. Její ex-manžel je v jejích pohledu, lhář, grázl a další nehezké věci, z pohledu jiného, je to tolerantní a chápaví muž.

Jane, moje oblíbenkyně, tolika věcmi si prošla, tolik si toho zažila, že si to nikdo nezaslouží a rozhodně ne taková to dívka. Je nenápadná, milá, velmi hodná, miluje svého syna nadevše na světě, ale i na ní se jednou obrátí štěstí a ona pocítí to co dlouho necítila a to lásku k muži, který ji bude každý den říkat, jak moc ji miluje.

Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.
Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou.

Kniha se čte sama, od začátku jste do knihy začtené a čekáte kde co se vlastně stalo. Neotáčejte na poslední stránky, za to čekání to stojí! Seznamujete se s každou dívkou, co má ráda a co nerada, poznáváte dění ve škole. Dostane se taky na šikanování. Matky co jsou od začátku nepřátelské, bych nejraději nakopala, ale kdyby tam nebyly, asi by to nebylo ono. Poznáváme tajemství, které nám berou dech. A děti které v knize vystupují, tomu všemu dávají šmrnc. Protože jsou některé, tak moc k sežrání. A že jich není málo. Nechci vám moc o knize prozrazovat, protože to všechno si musíte přečíst sami.

Knihu doporučuji, jestli že se vám líbili ostatní knihy od autorky, tak tento díl vás nezklame, naopak mile překvapí a jeho koncem se budete zaobírat ještě den po přečtení. Já knihu budu dál doporučovat, protože tato autorka umí tak skvěle psát, že je těžké se od knihy na minutku odtrhnout. V knize si přijde každý na své, je tu hodně lásky, spousty lásky mateřské, setkáváme se tu s násilím a šikanováním, rozhodně vás tato kniha nebude nudit, protože ten konec, nikdo nemůže čekat!

Úžasná kniha a já rozhodně si přečtu další knihy které autorka vydala a nebo vydá.