HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY

recenze

Hvězdy nám nepřály (2013) / klaraklic
Hvězdy nám nepřály

Je to dojemný příběh o dívce Hazel, která má rakovinu a ráda čte.
Chodí do skupiny kde mají všichni stejné problémy. Jednoho dne přijde do skupiny kluk Augustus a na první pohled se zamilují. Jednu noc se začalo Hazel špatně dýchát, tak ji rodiče odvezli do nemocnice, tam ji řekli že si ji tam pár dní nechájí. Vyšla z nemocnice a uviděla Augustuse před nemocnicí. Řekl, že tam na ni čekal.
Hazel má oblíbenou knihu a chtěla jet za spisovatelem do Amsterodamu. Tak Augustus sehnal letenky do Amsterodamu. Za pár dní se oba vydali spisovatelem, který je však odbyl. Došli do hotelu a Augustus jí oznámil, že se mu vrátila rakovina a že u nemocnice na ni nečekal byl na prohlídce. Pár dní po příletu Augustus zavolal Hazel, ať mu napíše pohřební řeč. Při další schůzce donesla řeč a Augustus povídal : ahoj, chtěl jsem udělat takový malý předpohřeb. Všichni přednesli řeč a šli domů. Osm dní na to Augustus zemřel.
Šla za kamarádem Izákem a ten řekl že Augustus pro ni psal pokračovaní té knihy. Po nějaké době našli pokračování knihy, ale byli tam je čtyři strany, protože na dopsání už neměl síly.