Hriešny dedič

recenze

Hriešny dedič (2018) / syberiana
Hriešny dedič

Michelsovej romantická séria o Náhradných dedičoch pokračuje. Tentokrát veľkolepo – ústrednou postavou je totiž samotný vodca Spolku náhradných dedičov Fallon St. James, ktorý sa doteraz v jej románoch iba mihol.

Kto je tento muž, čo založil Spolok náhradných dedičov, kde sa združujú muži, čo nezdedia po svojich otcoch majetok, džentlmeni, čo sú odstrkovaní a nepotrební? Muž, ktorý im dodáva pocit sebadôvery, muž, ktorý sa neštíti stiahnuť po zbrani? Je to zlodej, vrah, skoro až mafián...? Mlčanlivý, prísny a rázny, všetci ho na slovo poslúchajú...

Fallonovu tvrdú masku naruší až jedna žena: Isabelle Fairlynová. Tá žije v snových v rozprávkach a má jasnú predstavu o všetkom – dokonca aj o svojom manželovi. Musí byť taký, aby jej manželstvo nekopírovalo manželstvo jej rodičov.

Chcem manželstvo, o akom sa spieva v talianskych operách, aké inšpiruje romány a básne. Taký život chcem. Vezmem si iba počestného rytiera s kvetmi v ruke, ktorý je pripravený položiť za mňa život. Viem, že žiadam priveľa, videla som však toľko smutných manželstiev, že sa nezmierim so sobášom z rozumu. Získam lásku očarujúceho muža, a bude to rytier z mojich snov.

Svojho adepta už má. Je ním Kelton Brice. Ovláda všetko, čo od dokonalého muža vyžaduje, a navyše vyzerá dobre. Dokonca sa zdá, že by o ňu mohol mať záujem. Kelton Brice je priateľom Fallona St. Jamesa a tiež patrí do klubu Náhradných dedičov. A tak sa stane, že sa veselá Isabelle zoznámi so zachmúreným Fallonom, ktorého spontánne začne považovať za svojho dobrého priateľa.

A Fallon St. James zisťuje, že mu to dievča dokázalo vyčariť úsmev na tvári, zrazu žartuje s priateľmi a zabúda na svoje povinnosti, z ktorých sa nevedel (ani nechcel) nikdy vymaniť...

Takto asi vyzerali lesné nymfy zo starých bájí – ružové líca, oči lane a záplava plavých vlasov splývajúcich okolo tváre žiariacej nevinnou, nadpozemskou krásou.
Ibaže táto dáma nepatrila do lesov s nymfami. Nie v takých šatách, aké mala na sebe. Hoci Fallon nebol obdivovateľ módy, jej šaty vyzerali ako utkané z hviezd, desiatky korálikov zachytávali svetlo sviec a obkresľovali dokonalé krivky.
Kto je tá dáma a prečo sa zakráda za takým mužom ako Brice?

Ibaže Isabelle chce len Keltona. Aspoň dovtedy, kým sa ten nerozhodne pre jej vlastnú sestru Victoriu. Isabelle sa zrúti celý svet, no veľmi rýchlo na to prestane myslieť. Iné jej neostane, pretože nepriateľ jej otca i Fallona sa pokúsi siahnuť jej na život a navyše na ňu hodí krádež drahých obrazov v galérii...

Michelsová rozohrala partiu živých postáv s rozličnými osudmi a životnými cieľmi. A nad celý príbehom sa ako opar neustále vznáša láska vo všetkých jej podobách... Veľmi príjemná, nielen letná oddychovka.

To, čím si kedysi vypĺňala čas, jej teraz pripadalo povrchné. No pred tým, ako ju Fallon uniesol, bola spokojná, nie? Aspoň si to vtedy myslela.