Hrej tajně

recenze

Hrej tajně (2014) odpad! / JiPu
Hrej tajně

Takže, nebudu to tady dlouho rozkecávat, jdeme rovnou k věci. Hrej tajně navazuje na předchozí díl Hrej hráčem. Hrej hráčem jsem četla a.... nevím, ale nijak mě tato kniha nezaujala. Druhý díl jsem si tedy nekupovala s velkým očekáváním, byla jsem jen zvědavá, jak se autorka popasuje s pokračováním.

Hlavní dějová linie je naprosto nezajímavá, bez jakékoli pointy či napětí. Hlavními hrdinami byl Braden a Megan, kteří v předchozím díle hráli pouze vedlejší postavy, ale čtenář o nich už nějaké podvědomí přesto měl, proto nebylo těžké se v ději najít. To ale bylo tak všechno, co bych na knize dokázala ocenit.

Aston je arogantní děvkař, který se mi opravdu hnusil. Jeho vztah k Megan byl zajímavý jedině v tom, že se ho snažili před ostatními tajit. Čtenář tak nějak pořád čeká na to, kdy se v knize stane nějaký zajímavý zvrat nebo něco podobného, ale stále nic a nic.

Kniha byla opravdu hodně nabitá romantikou a erotikou, což také nebyl můj šálek kávy. Absolutně nechápu autorčin záměr, vykreslit hlavní hrdiny jako takové ty ubožáky, co se baví jen a jen o tom, kdo s kým spí a kdo je větší kterén. Jejich rozhovory mě ničím neobohatily, spíš naopak. Nebyla stránka, kde by nebylo sprosté slovo či nějaká stupidní narážka. Ano, mě to opravdu vadí. Na knihách kritizuji i nespisovné věty, natož toto. Tak nějak zkrátka uctívám knihy s hlubokou myšlenkou, knihy, které mi umožní zážitek, od kterých se nemohu odtrhnout, toto ani jeden bod nesplňovalo.

Když bych tedy měla celý děj (neděj) shrnout, autorka mě nesmírně zklamala. Na to, že jsem do knihy nedávala žádné očekávání jsem nebyla ani trošičku mile překvapena. Teď zpětně vidím, že předchozí díl měl alespoň nějaký příběh, nějaké rozuzlení... Hrej tajně však bylo jen povídání o tom samém pořád dokola, kde mi vadil styl toho povídání... :D

Knihu by nejspíš ocenili romantické čtenářky, kterým nevadí číst jednu erotickou scénku za druhou a které neomrzí dokola se opakující větná spojení, která postupně tak trochu ztrácí na významu. Pokud si chcete tuto knihu pořídit, určitě by vám neměla vadit sprostá slova, kterých zde najdete až až.

Knížka rozhodně není pro mě. Nutila jsem se k jejímu čtení a tak nějak jsem se snažila ty hnusárky nevnímat. Možná můj názor bude někomu připadat zveličený, ale toto všechno, co tu tolik kritizuju mi vážně hodně vadilo.