Hrdinové z Hrabivého vrchu jsou zpět!

recenze

Kouzelníkova mapa (2021) / Podlavicí
Hrdinové z Hrabivého vrchu jsou zpět!
Znáte Dům na Hrabivém vrchu? Ne? Velká chyba! Je to totiž jeden z mých velkých oblíbenců minulého roku a Kouzelníkova mapa je jeho pokračováním, které se opět velmi povedlo, byť je (úplně) jiné než předchozí díl.

Tentokrát se totiž s malými hrdiny Hedy, Spencerem společně s Jelly a Maxem vydáváme na Fantastikánu, turnaji v magii, který se odehrává v tajemném podzemí, kde vládne spolek kouzelníků Eskamotáž, jemuž se jejich dědeček, slavný kouzelník, z neznámých důvodů vyhýbá. A samozřejmě to nebude jen tak, objeví totiž podivnou živou mapu, která se vytetuje Hedy na kůži, a zdá se, že ji táhne dál do podzemí.

Tentokrát autorky příběh zasadily do zcela nového prostředí podzemí, plného skluzů (zkratek, které vedou v podstatě kamkoli), trollů, obrů, kelpií a v neposlední řadě kouzelníků. Nečekejte však dalšího Harryho Pottera, hlavní hrdinové jsou naprosto obyčejné děti, což se mi na knize obzvlášť líbilo. Každý z nich měl svou silnou, ale i slabou stránku, ovšem co bych vyzdvihla, je skutečnost, že aby dosáhli cíle, musí všichni spolupracovat, pomáhat si.

Tempo knihy je svižné díky kombinaci čtivosti, akce a napětí. Kniha je příjemně okořeněná humorem, takže máte-li doma čtenáře kolem 10 let, zkuste se na sérii podívat, myslím, že by mohla mít úspěch

Děkujeme společnosti Albatrosmedia, a. s., za poskytnutí recenzního výtisku.

Komentáře (0)

kniha Kouzelníkova mapa recenze