Hrátky psychopata

recenze

Loutka (2014) 5 z 5 / Safienka
Loutka

Tak tato kniha přišla v pravou chvíli. Napětí do příběhu vlítne hned na první stránce a opouští nás na poslední. Třetí pokračování s krvelačnou amazonkou Vanessou Michael Munroeovou je tu. Četla jsem Neviňátko a po Loutce si mám opravdu chuť konečně přečíst první díl.
Určitě je Loutka napsaná líp než kniha předchozí. Čtivější forma a více šťávy. Neřekla bych, že budu tak dobře hodnotit třetí díl od stejné autorky. To se mi stává málokdy. Ale je tomu tak.
Hlavní hrdinku již známe, můžeme tedy vědět, že máme co dočinění s postavou podobnou kurážné a nebojácné Lisbeth Salenderové.
Do děje jsme vtaženi ihned. Munroeová je postřelena, uspána a odvezena záhadně rychlou záchrankou kamsi do neznáma. Kolega Bradford vše sleduje z okna a nevěří vlastním očím. Rozjíždí se dvojí sledování. Nejprve začínáme spolu s Bradfordem a jeho týmem pátrat po zmizelé Michael a z druhého pohledu sledujeme samotnou Michael, která je unesena a putuje mimo Spojené státy. Její svoboda má být vykoupena tím, že převeze mladou uvězněnou dívku z bodu A do bodu Z. Bez drog a bez modřin. Tento na první pohled jednoduchý úkol má několik háčků v podobě zmítajícího vězně, neustálého sledování a v poslední řadě absence chyb, které mají za následek potrestání jejich nejbližších. Chybuje bohužel každý, takže i přes velkou důslednost se ocitá Michael ve svízelných situacích, které musí řešit pouze sama v sobě. O to víc se v ní probouzí dravec, který potřebuje ventilovat svůj hněv. Vytasit své nože a porazit grázly, kteří zneužívají děti a dívky. Mezitím se podíváme za týmem specialistů, kteří se snaží najít uvězněné příbuzné. Nikterak lehké akce mají své oběti. Všichni jsou jen pouhou loutkou, s kterou si zahrává šílený maniak.
Protože je Michael žena, která má ráda spravedlnost a vyřešené věci, není divu, že její pomsta je na místě. Myslím, že se to dá očekávat od začátku a všichni se tak můžou těšit na závěrečné vyústění.
Co víc dodat k třetímu dílu od autorky, o které se již několikrát psalo.
Skvělé! Doporučuji.