Hot boys

recenze

Hot Boys (2012) 4 z 5 / Safienka
Hot Boys

Pokud máte chuť na nějaký lehký román se sexuálním podtextem, trochou napětí a nevšední tématikou, tak saháte stejně jako já po správné knize.
Abych pravdu přiznala, tak knihu Hot Boys jsem si vzala do ruky pouze díky její obálce (kde se rýsuje pěkně vypracované mužské břicho) a díky tomu že jsem se doslechla, že se má jednat o nový bestseller. A to mi zvědavost nedala, abych se o tom nepřesvědčila.
Autorka knihy zdála se mi poněkud neznámá, ale proč ne. Až teprve po přečtení a shlédnutí jejího blogu jsem se dozvěděla, že se jedná o sympatickou možná maličko potřeštěnou ženskou, které se podařilo napsat příjemně čtivý příběh.

Jak už jsem napsala v úvodu, tak je tato kniha zahalena do nevšední tématiky v podobě příběhu striptérů, kteří pro nějaký ten přivýdělek pracují v baru zvaném Red Wolf. Zde se seznamujeme s hlavním hrdinou - Chrisem. Pohledným třicátníkem, který má dvě zaměstnání, spoustu ženských kolem sebe a který se se životem pere svým způsobem. Jednoho takového večera v baru poznává Taru, tajemnou dívku, která ho začíná svým nezájmem přitahovat. Podléhá kouzlu zamilovanosti a dává se s ní dohromady. Ale aby to nebylo tak jednoduché, tak se jim do toho připlete masochistický, zvrácený exsnoubenec, který se chce pomstít. V tuto chvíli se do děje dostává trochu napětí, které může u čtenáře vyvolat netrpělivost z věcí příštích. Autorce se podařilo ztvárnit velice zvrácený charakter. Možná to dodalo celkovému ději zajímavější pojetí, ale až na začátek, který sliboval téměř sériového vraha, to bylo najednou prazvláštně ukončeno. Jako kdyby měla autorka v hlavě myšlenku a nevěděla, jak s ní naložit. V tu chvíli jsem sama nevěděla, jeslti si opravdu oddechnout a nebo čekát nějakou novou lest. Naopak velice příjemné mi přišlo čtení vývoje lásky mezi Chrisem a Tarou. Vášnivý, nekompromisní, nenadálý a sexuálně nabitý vztah, který dodával punc celému dílu. Kdo by ostatně takovouto lásku nechtěl zažít sám. Krásný chlap, který vás dokáže ochránit, uspokojit a je do vás totální blázen? No, co si přát víc? V jistých chvílích jsem si říkala, jeslti to píše opravdu žena, neboť sexuální myšlenkové pochody hlavního hrdiny byly až důkladně propracovány a popisovány.

Do děje je zakomponováno několik představení striptérů, kteří se chystají na velkou soutěž. Ač nejsem přivržencem striptýzových barů, tak bych se na takovýto závěrečný striptýz, jaký si autorka vysnila, taktéž ráda podívala a nechala se strhnout euforickým davem fanynek.
Na závěr je kniha doplněna rozšířenou verzí povídky Hot Christmas, která se jak známo z názvu odehrává v období Vánoc. Pokračuje zde příběh Tary a Chrise. V jednu chvíli se ocitáme ve rvačce, která mi přišla maličko zbytečná. Neboť než jsem se chytla, tak končila a dle mého postrádala smysl. Druhá část je romantická až běda. Konec, který je vlastně teprve začátkem všeho.

Aby toho nebylo málo, tak v úplném závěru autorka čtenářům přibližuje svůj další román s názvem Znamení vlka, který by měl být jejím druhým románem.

V celkovém pojetí jsem ráda, že jsem měla možnost si knihu přečíst a nenechala jsem se ovlivnit jednou kritikou, kterou jsem si přečetla před začátkem. Knihu nemohu přirovnat či zařadit k jinému dílu, neboť jsem nic podobného zatím nečetla. Možná by někomu mohl vadit nespisovný jazyk, ale ten mi do celého děje tak nějak seděl a neměla jsem s ním problém. Víc mě zaujala čtivost knihy než to, abych studovala nějaké chybky či nedokonalosti.