Horečka

recenze

Horečka (2012) 3 z 5 / MilenneWaver
Horečka

Horečka - Rein opět v akci - Rein odhalí kuplířčiny úmysly a začne opět vzdorovat - Strastiplná cesta k Rowanovi - Vaughn je rozhodnutý přivést Rein zpět do sídla - - Tentokrát jde Rein o všechno.

Rein
V tomto díle se Rein na rozdíl od prvního změní téměř přes noc. Ze začátku jsem si myslela, že je to úplně jiná postava, jenom se jmenuje stejně, ale byl to od autorky skutečný šok. Nelíbí se mi to, přesto se v průběhu celého děje mnohokrát změní. Pořád je to má oblíbená hrdinka knihy, avšak mi ji autorka poněkud znechutila. I zde ji potkalo mnoho věcí, ať dobrých tak špatných a ten konec, který ji potká…je to neuvěřitelné. Celá kniha je opatřena jejími myšlenkami a místy i vzpomínkami, hlavně, když se vrátí na místo, kam od prvního dílu chtěla jít a kromě toho se i začne mezí jí a někým dalším vyvíjet vztah, o kterém v celém prvním dílu toužila.

Gabriel
Tentokrát volím jako druhou postavu Gabriela, kluka, který jak ho někdo může znát z prvního dílu byl sluhou. I on se změnil, stejně jako Rein a když nad tím tak přemýšlím, tuším, že to autorka udělala záměrně- kvůli věcem, které se staly. Tento díl by bez něj nebyl úplný, takže je Gabriel jeho důležitou součástí a hlavně- díky němu se v knize stalo několik důležitých zvratů (možná i pár špatných, kdo ví?), takže celé jeho umístění je geniálním výplodem autorčiny mysli. K tomu ho mám celkem ráda, je u mě ještě oblíbenější než Rein a i když se v ději někdy neobjevuje, pořád tam kus jeho je. Zrovna on dává knize ten zvláštní nádech ve chvílích, kdy je to nejméně nutné.

Děj
Děj je na rozdíl od prvního dílu mnohem více akční, napjatý a ke konci poněkud zoufalý. Když Rein udělala v prvním díle věc, která se podepsala na všech, nastává čas tohoto dílu- Horečky, která překvapivě nezačíná nějakými zbytečnými informacemi- ba naopak, navazuje na předchozí díl až s lehkostí a to musím autorku pochválit, protože tak se mi do ní lépe začetlo. Ovšem, netrvá dlouho, pokud se nemýlím, jenom pár stránek a je zvrat, který převrátí knihu naruby. Rein s Gabrielem se ocitnou v situaci, kdy jsou ve slepé uličce a není cesty zpět, pouze dopředu. Snad ten pokročilý začátek je trochu drsný, ale přidá to knize hodně čtivosti a dramatu…hlavně na to navazuje další věc, spojitost pokračování a nejistého konce. Nutno říci, že děj je dokonale promyšlený, není tam žádná chyba a vše na sebe perfektně navazuje. Hlavně ten konec, s ním si autorka skutečně AŽ moc vyhrála, jenomže ho usekla.

Můj názor
Kniha je úžasným pokračováním prvního dílu- Past, která skončila hodně otevřeně. Přesto na ni druhý díl lehce navázal a celý příběh Rein tím zmotal a jednoduše řečeno- změnil. Kniha se mi četla hodně dobře, stránky plynuly a nenašla se chvíle, kdy by mě kniha nudila, ba naopak, byla jsem jako na vážkách ze všech těch akcí a tajemných chvilek, postav. Autorka mě překvapila a to dost mile. Sice se v některých věcech úplně nevyrovná prvnímu dílu, ale není vyloženě špatná, je to moc dobré pokračování a mimo jiné, kdyby konec nebyl tak useknutý, měla by plný počet bodů.