Hon na čarodějnice? Nebo spíš hon za pomstou?

recenze

Lovec čarodějnic (2016) 5 z 5 / milunka21
Lovec čarodějnic

Porodní bába lady Bridget Hodgsonová je v Yorku hodně uznávaná, hlavně proto, že je to šlechtična. Bridget je vdova a přišla o celou rodinu, postupem času si ale našla novou o kterou se ji snaží její nepřátelé obrat.

Její synovec Joseph v Yorku zasévá strach z čarodějnic a moc dobře se mu to daří. Když se mu daří přemluvit radu, aby začala s honem na čarodějnice, bere si na pomoc bývalou porodní bábu Rebeku Hookovou.

Rebeka byla porodní bábou v Yorku před příchodem Bridget, jenže byla nepříjemná a ženy ji nemuseli. Takže když se v městě objevila hodná, příjemná Bridget, o své místo přišla. Rebeka jí za to slíbila, že ji jednou zničí.

Joseph a Rebeka jsou Bridgetiny nepřátele, a když se z nich stávají mocní lovci čarodějnic, chtějí to obrátit proti ní.
Chtějí jí ublížit na tom nejbolestivějším místě a to je její nová rodina. K tomu všemu je zavražděn její přítel George Breary a vinu hodily na jejího druhého synovce o kterého se stará a má ho za vlastního syna.

Bridget se snaží vypátrat pravdu, bojovat proti honu a ještě k tomu zachránit její rodinu. Jako žena a vdova to nemá lehké.

Téma porodních bab a čarodějnice, to je moje. Proto jsem si tuto knihu i vybrala a udělala jsem moc dobře.
Bridgetin smutný osud mě chytl za srdce a líbilo se mi, že se nebála vše vzít do vlastních rukou. Dost obdivuhodné na tu dobu. Autor nám touto knihou ukazuje, jak byla ta doba zlá a nelítostná. A to dokonce k matkách, které porodily neprovdané. Otec dítěte z toho vyšel dobře, ale matky byly zbičovány.

Pokud se chtěl někoho v té době zbavit, stačilo říct, že je to čarodějnice a danou osobu upálili nebo oběsily. Opravdu hnusná doba.

Kniha byla čtivá a popis děje a místa byl hodně dobrý, díky tomu se mi četla moc dobře a děj ubíhal hodně rychle.
Není to historické krimi, ale spíš historický detektivní román? To jsem si asi vymyslela, čistě detektivka to není, ale to nevadí, protože takové knihy mám ráda.

I když kniha neskončila úplně dobře, kniha mě hodně zaujala. Trošičku mi vadily náznaky na předchozí díly, tak doufám, že mi to nebude při čtení vadit, až si je seženu.
Jinak na konci je znát, že bude pokračování a už se moc těším.