Hodnota krve - Odstíny života

recenze

Hodnota krve (2021) 5 z 5 / Spuffy
Hodnota krve

Už při čtení prvního dílu jsem měla nostalgické vzpomínky na svůj oblíbený seriál, a v jeho druhém díle vtom rozhodně pokračujeme. Příběh je plný nejrůznějších bytostí, od upírů, démonů, bohů až třeba sirény nebo zombií. Ano toto všechno a mnohem více, což mi velmi připomíná také svět od Cassandry Clare. Tudíž její čtenáře by tato kniha určitě mohla zaujmout. I když musím asi upozornit, že zde má hlavní tah spíše romantická linka, tedy hlavně pro mě. A když jsme u romantiky, po jejím dočtení mám chuť si dát rereading Dvorů od S. J. Mass nebo zhlédnout znovu seriál Upíří deníky. Oba mají totiž dosti podobné vztahové zápletky, jako najdete zde. Postava Matta mi dokonce přišla něco jako mix Damona a Rhysanda, díky čemuž tu rozhodně nechybějí dávky vtipu a sarkasmu v dialogách. Nenajdete tu však jen naše známe hlavní hrdiny, ale i vedlejší postavy jenž dostávají také svůj menší prostor. A ani jim rozhodně nechybí ostrý jazýček. Krom toho je však děj též plný napětí, akce i zvratů, které vás rozhodně dokážou neskutečně překvapit. Už během prvního dílu tu vznikají velká množství tajemství, pár z nich se nám dokonce zde i poodhalí. Přesto ale vznikají další, což mi tvoří otázku, kdy bude pokračování?
Pro mě to byla jednoduše taková krásná jízda plná vzpomínek na seriály či knihy, ale ve skvělém novém a originálním pojetí.
(Menší poznámka pro budoucí čtenáře. Zařízení: fantasy, romance, new adult)