Hledání ztracené Margo

recenze

Papírová města (2014) 4 z 5 / klarinka9974
Papírová města

Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává?

Od Johna Greena je to moje druhá přečtená kniha. Hledání Aljašky se mi líbilo. Papírová města také, i když tomu něco chybělo. Něco co nás má nutit knihu číst, něco co nás zaujme, co nám nedovolí knihu odložit. Nebylo tam nic zajímavého, chyběl tam akční děj knihy. Dokonce mě ani nezaujal konec. Johna Greena obálky knih, jsou zajímavé, lákají k přečtení. Ale když člověk neví kdo knihu psal, pozná že zrovna on byl knihy autor. To jak pokaždé jeho hlavní hrdina je nadpřirozeně chytrý kluk, který všechno umí, všechno mu jde ale je vlastně pro ostatní úplně obyčejný. To jak vždycky dá do knihy, za 1. a protože za 2. je taky výstižné pro jeho knihy. Kniha ale není nejhorší, dá se přečíst, je to klidné čtení, i přesto že mi od toho očekáváme nějakou zajímavou akci, smutek a možná i ten štastný konec, který ale nepřichází a kniha končí tak jak nikdo neočekává. Knihu bych ale doporučila k přečtení, už jen proto že každý si udělá jiný názor a každému se líbí něco jiného. Papírová města by měli být zfilmované, možná si myslím že to bude lepší než kniha, což se moc často nestává. Chystám se ale i na jeho novou knihu Příliš mnoho Kateřin. Slyšela jsem už i ohlasy, že se v knize nic neděje a že opět je kluk chytrý natolik až nás to překvapuje. Dala jsem ale 4 hvězdičky, za povedenou obálku, která se mi vážně líbí. Za zajímavý nápad na děj ale prostě něco tomu chybí.