Hary Hole a Sněhulák

recenze

Sněhulák (2012) 5 z 5 / Eve_linnka
Sněhulák

Ač je to k nevíře, kniha Sněhulák byla moje první kniha od Jo Nesbøa. Jak je to možné? Zkrátka severských krimi je všude plno a mě to nějak odrazuje...ale opět zvítězila zvědavost, co na tom ti lidi mají? A tentokrát jsem se nezklamala. Je až neuvěřitelné, že tento v ČR tolik populární autor detektivek málem upadl v zapomnění. Původně jeho detektivky vydávalo nakladatelství Moba, ale nijak čtenáře nenadchnul, a tak ho vydávat přestali. Poté jej převzalo nakladatelství Kniha Zlín a ti s Nesbøem udělali díru do světa. Několikrát jsem četla, že za úspěchem stojí také "údernost" obálek, Ale ty se zrovna mně moc nelíbí a přijdou mi všechny hrozně podobné a špatně se v jednotlivých dílech orientuje.
Sněhulák je 7. díl kriminální série o detektivu Harrym Holeovi, který alespoň v tomto díle vystupuje jako značně unavený a životem frustrovaný člověk, avšak se stále brilantním úsudkem a citem pro vyšetřování. Jak název vypovídá, ústředním motivem knihy je sněhulák, který jak se někde objeví, dojde ke zmizení osoby a k vraždě. Nebudu prozrazovat děj knihy, ale rozuzlení a zjištění, kdo je vrahem mě překvapilo. Při čtení jsem byla napjatá až do konce. A protože se mě kniha opravdu mile překvapila a moc bavila, rozhodla jsem se osudy detektiva Holea začít sledovat od začátku.