Grafická pecka prekroucene severské mytologie

recenze

Mjöllni (2019) / davidurban1973
Grafická pecka prekroucene severské mytologie
Stejně jako ostatní kvalitnější komiksové knihy od nakladatelství Argo je i tato ve větším formátu, vázáná a s tlacenymi deskami. Zpracování je na velmi vysoké úrovni a kniha bude ozdobou většiny knihoven komiksových sběratelů.

Grafické ztvárnění příběhu je jedním slovem dechberouci. Kresba je nádherná, realistická.

Příběh samotný pojednává o severských mytických hrdinech Thorovi a Lokim. Oba nevlastní sourozenci jsou kvůli své vzájemne nevraživosti vyhnáni svým otcem Odinem z Asgardu, aby žili své životy v Midgardu dokud se nezmění a nepoučí. Pak nastane čas, kdy se setkají, poznají se ve svých současných podobách a vrátí se k otci.
V současném příběhu je totiž Thor vtělen do trpasličího těla a Loki konspiruje proti trpaslíkům jako člověk a rádce lidského vládce. Jakmile se setkají, Lokimu se díky přítomnosti kladiva Mjollni vrátí paměť a začne manipulovat Thora proti bohům v Asgardu. Společně nakonec vyrazí dobít Asgard.
Zda se to podaří a jak to dopadne si už přečtěte sami...

Komiks rozhodne doporučuji všem, kdoz maji rádi nádhernou kresbu a fantasy příběhy plné trpaslíků, lidi, elfů a dokonce i draku... Každopádně zapomente na severskou mytologii a nějaké bližší seznámeni s ni, protože autoři si z ni vzali jen jména známých postav a vložili je do naprosto vymysleneho příběhu, který s ni nemá nic společného.

kniha Mjöllni recenze