GENIÁLNÍ KNIHA A ZPACKANÁ ANOTACE

recenze

Studňa (2010) 4 z 5 / vorenus
Studňa

Časově se ocitáme někde lehce po revoluci a hned úvodní řádky nás zavedou mezi elitu různých kmotrů, veksláků, mafiánů a chytráků toho nejhrubšího zrna. Pan autor na vás doslova přenese tehdejší atmosféru a zavede nás do situací, kde se většina z nás v životě nenacházela a do míst, na které obyčejný smrtelník nejspíše sotva zavítá. Ať už se jedná o luxusní noční podniky a nebo smradlavé chatky, kde přebývá místní komunita bezdomovců a samozřejmě, že nebude chybět i nějaká ta vražda.

Víc už nechci a ani nebudu z důvodu zpackané anotace raději prozrazovat. Čtenáři, kteří mají pana autora rádi si jistě počkají na překvapení až po několika otočených stranách. A všem ostatním poradím, aby NEČETLI ANOTACI a zbytečně si nezkazili čtenářský zážitek. Jelikož mám v českém jazyce vše, co vyšlo přečteno, tak jsem byl zvědavý, jak se čte autor v originále a, i když tu někdo uváděl, že je to daleko lepší zážitek a nedá se to srovnat s překladem, tak s tím rozhodně nemohu souhlasit. Kdo chce číst v češtině, ať si poslouží dle chuti, jakékoliv u nás vydané knihy a kdo už má vše za sebou, tak ať si poslouží příběhem ve slovenském znění.

V obou případech se jedná a čtenářský orgasmus. Stále nechápu, jak to pan autor dokáže, že má všechny knihy, tak neskutečně skvostně napsané.

Že by ty nejlepší příběhy psal sám život?? I když nás pokaždé na první straně vítá nápis, že události i osoby jsou smyšlené. Možná život s kombinací mistra pera a do toho trošku té fikce??

To už nechám na úsudku každého čtenáře a já sám se zase pustím do dalšího kousku tohoto pana s velkým P.

Jen budu pevně doufat, že až kniha vyjde u nás, tak ji snad nikdo nezabije zpackanou anotací.

A jestli něco našim sousedům závidím, tak je to pan Dán a pan Karika.