Filmová romantika ve čtené podobě

recenze

Láska jako z filmu (2015) / jjanculka
Láska jako z filmu

Ahoj, jmenuji se Shane a jsem jedním z hlavních hrdinů knihy Láska jako z filmu. Abych byl přesný, hlavní hrdinkou knihy je moje bývalá přítelkyně a láska ze školních let Kensington, nebo také Kenzi chcete-li. Na vejšce to mezi námi nedopadlo zrovna nejlépe, a tak se teď trochu bojím našeho setkání po letech. Kensington má všechno perfektně zorganizované a promyšlené – pracuje v úspěšné reklamní firmě, má slibně rozjetou kariéru a krásného a úspěšného snoubence a plánuje brzy rodinu. Přesto se mi zdá, že to už není ona, není to ta dívka, která milovala romantiku, především tu filmovou a která milovala i mě. Nepřijde mi úplně šťastná. Rodina ji pořád moc neuznává, vlastně mají radši Bradleyho, jejího snoubence, a taky Kenzinu švagrovou Ren. A Bradley se mi nelíbí ani trochu – prostě se k ní nehodí – ale to si myslí asi všichni bývalí o těch současných, že? Nebo to tak alespoň na první pohled vypadá. A taky přestala Kensington malovat, dřív malovala pořád, pamatuji si na její krásné práce ze školních let. Možná bych je mohl použít pro můj nový projekt, kdo ví?
Každopádně jsem se rozhodl osvěžit Kenzi trochu paměť, připomenout jí její dávné sny a ambice a vzít jí na malou procházku do jejích oblíbených romantických filmů a připomenout jí, co vlastně vždycky chtěla a po čem toužila. Najmu si ji jako hlavního designéra pro svůj vznikající podnik a chtě nechtě ji vezmu na procházku do desíti jejích nejoblíbenějších romantických filmů. Však je určitě znáte taky – Pretty Woman, Jak Harry potkal Sally, Samotář v Seattlu nebo třeba Hříšný tanec… a kdo ví, třeba si to s tím svým snoubencem ještě rozmyslí, budu v to doufat, protože čím víc spolu trávíme času, tím víc zase propadám jejímu kouzlu.
A co Vy? Máte rádi romantiku – tu v knize i tu na plátně? Zajímá vás, jak to s námi a našimi filmovými okamžiky dopadne? Také si rádi zopakujete Vaše oblíbené filmové scény? A hlavně – věříte se mnou a Kensington, že filmovou romantiku můžete i zažít? Pak si určitě Lásku jako z Filmu přečtěte, stoprocentně si odpočinete, naladíte se na romantickou vlnu a ještě dostanete chuť zhlédnout ještě po dvacáté páté Deník Bridget Jonesové. Těším se na Vás a držte mi palce!