Fantasy čtení prohnilé skrz na skrz!

recenze

Stínová královna (2016) / mmmisulka.r
Fantasy čtení prohnilé skrz na skrz!
Je jen obyčejnou dívkou, která se na první pohled zdá být tulákem?
Nebo je v ní mnohem víc?
Ztratila už mnoho a je připravena bojovat za sebe, svou rodinu i za svůj lid!
Je na čase postavit se královně tváří v tvář a změřit síly!Kdo by neznal pohádku o dívce s pletí bílou jako sníh a rty rudými jako krev, o královně jež byla plná zášti a zloby? Nakladatelství Baronet přišlo na český trh s dalším povedeným retellingem na motivy pohádky o Sněhurce. Ale tohle není jen tak obyčejná pohádka, kde krásnou Sněhurku v nesnázích zachrání udatný princ a kde jí bude pomáhat na každém kroku sedm roztomilých trpaslíků. Tady žádnou roztomilost nehledejte, v této knize totiž naleznete příběh prohnilý skrz na skrz!

Ve chvíli, kdy si malá korunní princezna Lorelei uvědomila, koho si její otec přivedl domů jako svou novou ženu a matku svých dvou dětí, bylo už příliš pozdě na jakoukoli záchranu. Pro ni, pro bratra i jejího otce. Nová královna si podmanila svými šťavnatými jablíčky úplně všechny...kromě Lorelei, na kterou její začarovaná jablka nefungovala. Proč? Jednoduše proto, že i v Lorelei koluje dědičná magická energie. Bohužel ještě není natolik silná, aby se dokázala svojí nevlastní matce postavit. Ale přesto to zkusí...

Zaklínadlo, které na Irinu svým dotekem sešle sice bude účinné, ale Lorelei není připravena čelit Irinině síle, je ještě příliš malá a svůj magický útok nepromyslela. To, co se strhne po jejím neplánovaném útoku je jedním slovem strašné. Místnost, ve které si doteď poklidně hrál její bratr a apaticky rozjímal její otec, se začne silně otřásat. Mysl všech se sice pročistí a všichni si díky zrušenému kouzlu leccos uvědomí, ale není čas...

"Seberte se a utečte." "Ochraňuj bratra." Poslední slova, která ji její otec, král, stihne říci, než se na něj svalí mohutná zeď a na místě ho zabije. Čísi silná ruka popadne obě děti a prchá ze zámku, za zády je slyšet krutý a proradný smích Iriny, nové královny Havraní říše!

O devět let později se krajem plíží stři postavy, dívka, chlapec a kulhající starší muž. Okrádají královnu Irinu o potraviny a snaží se vyvolat vzpouru. Ta dívka, jež byla kdysi dítětem žijícím v přepychu, je nyní potulnou, avšak mrštnou a velmi nebezpečnou osobou. Každý den pilně trénuje své magické schopnosti a dělá to, co po ní chtěl její otec. Ochraňuje svého bratra!

Zem je zpustošena, lidé trpí hladomorem a mnohdy se odhodlají z nedostatku k tak šíleným činům, že rozum zůstává stát. Královna vládne nelítostně a ovládá všechny svými kouzly. Lorelei je ale jejich skutečnou a právoplatnou královnou, ona by měla sedět na trůně a pečovat o svůj lid. Jenže musí ještě počkat, ale jak dlouho, jak dlouho ještě? Královna Irina ji připravila o mnoho a ještě ji i o mnoho připraví...

Lorelei Rossalinda Taťána Diederich - dítě, dívka, žena, korunní princezna Havraní říše a vlastně ještě něco! Lorelei - mocná a nebezpečná morkantská Marduška.

Být Marduškou je dědičné, ona tuto moc získala ze strany své matky, která byla vlastně také sestrou Iriny, jenže zemřela...proč?

Lorelei ve svých rukách drží magickou energii a sílu, stačí jeden jediný dotek... trénovala a učila se několik let, je ovšem připravená postavit se mocné Irině? Má dostatek sil na to ji zničit?

Na otázky a dedukce už není čas, boj totiž právě začíná a věřte mi, nebude to žádná procházka růžovou zahradou. Bude to kruté, mstivé a nechutné! Irina se totiž nezastaví před ničím. Teď je otázkou jestli Loreleinino dobré srdce bude pro ni překážkou nebo darem....

...Můj dojem...
Víte, já jsem u této knihy byla tolik naivní! Říkala jsem si, další pohádka pro odrostlejší děti...pche...tohle mělo vážně grády. Bylo to drsné, místy nechutné a taky dostatečně šťavnaté!
Zbožňuji kouzla a tady jich bylo opravdu požehnaně. V knize nechybí žádné pořádné fantasy prvky. Ve vedlejších rolích se podíváme na zoubek i nelítostným drakům. Což bude vážně jízda.
Abych pravdu řekla, nečekala jsem, že to bude místy až tak drsné. Ale vůbec mi to nevadilo. Mělo to opravdu sílu. Skvěle propracovaný příběh do detailu, nechybí zde ani romantika a to je jedině dobře.
V průběhu čtení mi neustále lezla na mysl dvě slova: JEDOVATÉ a PROHNILÉ! A to skrz na skrz! Nejen, že k tomu nabádá samotná obálka, to černé jablko na ní, ale tu knihu to prostě vystihuje i obsahově.
Přiznám se, na jablko jsem neměla chuť po celou dobu čtení!
Stínová královna má moje vřelé doporučení a to nejen fanouškům fantasy. Tato "drsná pohádka" dokáže, podle mého názoru, upoutat nejednoho čtenáře!


Míša
Hodnocení: 75%
Více z recenzí: www.kniznidenicek.blogspot.cz

Komentáře (0)

kniha Stínová královna recenze