Fable 1

recenze

Dievča mora (2021) 4 z 5 / insta.kniha
Dievča mora

První díl duologie, která vás nejen obálkou, ale i samotným příběhem po dobu čtení přesune na otevřené moře a pocítíte tak, jak vás vítr šlehá do tváří. "Piráti z Karibiku", na ně jsem si při pohledu na knihu a po přečtení anotace vzpomněla.

Od autorky je to má druhá kniha, její "Klan" jsem četla jako štafetu a nedočetla. Jde vidět, že se autorka posunula a "Fable" má větší spád ..

Pět pravidel:
Nůž si dávej vždycky tam, kam na něj dosáhneš.
Nikdy nezůstávej nikomu nic dlužná.
Nic není zadarmo.
Lež vždycky sestav z pravdy.
Nikdy a za žádných okolností nedávej najevo, na čem nebo na kom ti záleží.
Fable není jen název knihy, ale také jméno hlavního hrdiny.

Většina příběhu se odehrává na volném moři, což zahrnovalo spoustu pojmů, které jsem neznala, i když jsem prvních cca padesát stran měla potíže se do příběhu plně ponořit a naslouchat tak šumění moře. Tak po padesátce mi začaly strany protékat mezi prsty. Adrienne píše velmi jedinečně. Daří se jí skloubit krásu přírody s krutým životem, nejen na moři.

Sekundární postavy (zejména Westova posádka) byly všechny věrohodně "navrženy" a během čtení jsem si je zamilovala. Saint je také neuvěřitelně zajímavá a mnohostranná postava. Přestože sám není "přítomen", tak je jeho přítomnost cítit v každé kapitole. West se všemi jeho záhadami také dělá příběh zajímavým. Samotnou Fable mám ráda, není to ta vyvolená, co spasí svět. Je to silná, mladá dívka, která se snaží přežít a za každou cenu se postavit svému otci, zda se jí to podaří si musíte přečíst..

Samotný příběh je opepřený dobrodružstvím a špetkou romantiky. Podle mého názoru byl milostný příběh příliš uspěchaný, postrádal hloubku a to ubírá na kvalitě knihy. Dějí se některé nepředvídatelné věci, jiné zvraty jsou zřejmé.
Konec mě na rozhodně vzbudil velkou zvědavost.

Celkově se mi kniha "Fable" líbila. Jsem fanouškem pirátů, takových příběhů by mělo být víc.

Komentáře (0)