Erchomai...

recenze

Město nebeského ohně (2015) 5 z 5 / Sabcens
Město nebeského ohně

Finální kniha série Nástrojů smrti. Pro všechny fanoušky knih Cassandry Clare se čekání na poslední díl této sextalogie zdálo nekonečné. Já jsem nebyla vyjímkou.

Každým dílem jsme se setkávali s Clary, Jacem, Isabelou, Alekem, Simonem a Magnusem. Prožívali jsme s nimi nejedno dobrodružství a nejednu válku. Jinak to nebylo ani k této knize. Kdo četl, všechny knihy, hlavně Město ztracených duší, ví, že Jace byl obdařen nebeským ohněm. Největší hrozbou je Claryin bratr, který pomocí Poháru smrti, mění nefilim v temné lovce stínů. Zvrat nastane v momentě, kdy unese zástupce víl, čarodějů, vlkodlaků, upírů a lovců stínů. Našim hrdinům tak nezbývá nic jiného, než se vypravit do země démonů a přepadnout Sebastiana na jeho vlastním území.

V prologu se objevujeme v Los Angeleském institutu a setkáváme se s novými postavami jako je Emma Carstairs a Julian Blackthorn s jeho sourozenci. S těmito postavami se ještě setkáme v další knižní serii, která má v USA vyjít letošní rok. Tato serie ponese název The Dark Artfices, pokud bude přeložena do češtiny, je však ve hvězdách. K postavám, Emmě a Julianovi je dvanáct let a znají se od malička a nyní je spojuje společná ztráta. Obě postavy na mě působí kladně, hlavně Emma, která je rozená bojovnice.
K známým postavám snad nemám ani co říct, snad jen, že Clary už se do všeho nevrhá tak po hlavě, což mě na ni vždycky trochu štvalo. Pokud jste si mysleli, že Jace už nemůže být více okouzlující, byli jste na omylu. Jeho dokonalost se zvedla o další level. Taky mě hodně překvapil osud Simona. To jsem opravdu nečekala.

Když bych měla zhodnotit knihu jako celek, tak se mi moc líbila. Od začátku až do konce, i když epilog byl trochu protáhnutý, ale zato poutavý, Co se mi líbilo asi nejvíc, byla návaznost na Pekelné nástroje. Tím chci říct a hlavně doporučit Pekelné nástroje všem, kteří je ještě nečetli. Věřte mi, spousta věcí vám bude jasnější a ten pocit, když se tam objeví vaše oblíbená postava je k nezaplacení.

Závěrem bych chtěla dodat, že Cassandra Clare opět nezklamala a napsala naprosto dokonalou knihu. A určitě budu její knihy vyhledávat i nadále. Město nebeského ohně můžu 100% doporučit všem, kteří milovali předchozí díly. Věřte mi, tuto knihu budete zbožňovat!