EON - Znovuzrození dračího oka

recenze

Znovuzrození Dračího oka (2009) 4 z 5 / Vendiii1
Znovuzrození Dračího oka

Šestnáctiletá Eona byla otrokyní a solné farmě.. kdyby tam zůstala, určitě by ji neminula smrt. Měla obrovské štěstí, když ji díky jejímu nadání vidět draky z farmy vysvobodil Heuris Brannon. Stal se jejím mistrem, zlepšoval její tělesné i duševní schopnosti.. Proč? Musí se stát dračím okem.. Krysím dračím okem, aby drakovi mohla po 12 let propůjčovat svoji sílu. Ale Eona už není Eona.. Dračí oko nemůže být dívka, to je něco neslýchaného. Ze šestnáctileté Eony se rázem stává dvanáctiletý Eon.. Nastává den D. Eon s dalšími 11 učni musí předstoupit a čekat, koho si Krysí drak vybere..

Autorka vytvořila fiktivní svět, kde draci zastávají nejvyšší moc. Drak. Můžete si představit krvelačnou bestii v EONovi ale mají draci hlavně duševní sílu. Dračím okem se nemůže stát jen tak někdo. Učni musí tvrdě trénovat, aby dokázali správně používat svojí energii - hua. Knížka je inspirována kulturou dálného výchou - Čínou a Japonskem.

Eon/Eona- jeho život je velmi těžký, když vezmeme v úvahu pár věcí. Postižení - Eon/Eona má vážně postiženou kyčel, toto zranění mu velmi znesnadňuje život a pohyb. A další důvod, je dívka. Musí se velmi snažit a musí být velmi opatrný, musí se kontrolovat aby nikdo nepoznal, kdo ve skutečnosti je. Ještě že má svého mistra Brannona. Byl dračí oko a jeho zdraví je teď velmi chatrné, přece jenom, zásoboval svou energií svého draka celých 12 let. Současný ascendentní drak je - Krysí drak - jehož dračím okem je pan Ido. Ten touží po ovládnutí celé dračí rady, podporuje bratra císaře, který vládne armádě a chce se dostat na jeho místo. Velmi jsem si oblíbila strážce Ryka, paní Delu a Rillu.. přece jenom, kde by bez nich náš hrdina byl?

Když jsem začala číst, knížka mně ohromně bavila, potom se to začalo trošku zhoršovat, i když to je docela zvláštní, ale v půlce knížky dostala grády. Vždy se stalo něco, co mě dokonale překvapilo. Bylo krásné sledovat, jak se mění povaha Eona/Eony. Nad knížkou se musíte i zamyslet, abyste pochopili, jak správně to funguje.. u draků, u učňů i u císařského dvora.
Pokud budete číst knížku v originále, následující chyby si nebudete moci všimnout. V českém překladu však překladatel několikrát prozradil Eonino tajemství, když ona sama mluvila v ženském rodě.
Knížka mně celkově opravdu bavila a určitě si přečtu i druhý díl (Eona: poslední dračí oko). Určitě neprohloupíte, když si knížku pořídíte a přečtete. Knížku tedy celkově hodnotím velmi kladně a hodnocení je určitě zasloužené. A VY neváhejte nad čtením této úžasné fantasy..

kopeceli
06.03.2023

Moje dcera knihu četla a byla nadšená. Celé dětství byla klučičí typ, na Discordu se pojmenovala chlapeckým jménem a mluvila tak. Já v tu dobu neměla čas a kniha byla vrácena do knihovny. Teď mám neschopenku a hledám tipy na vyplnění volného času, pošlu dceru, aby mi titul v knihovně vypůjčila. Mohlo by to být zajímavé.