Egon : Děsná psina

recenze

Egon: Děsná psina (2019) / bozetech3828
Egon : Děsná psina
Jaké to je být opečovávaným domácím mazlíčkem? Byl by pes opravdu nejlepším přítelem člověka, kdyby uměl mluvit? Co bychom se o sobě dozvěděli? A co je to za spolek tihle pejskaři?
Příběh jednoho psího seniora, jeho nesnesitelné paničky a shovívavého páníčka. Psí vzpomínky, plné zábavných a ironických postřehů i nechtěného humoru z odposlechnuté hovorové češtiny, jakou mluví Egonova dvounohá smečka a kamarádi-pejskaři z pražských Košíř. Na papíře to vypadá trochu rebelsky, ale jde o situace majitelům psů důvěrně známé, jen tentokrát vyprávěné z pohledu psa.
Egonova literární panička, zvaná panda, je nejen neskutečně trhlá, ukecaná a otravně důsledná ve své poněkud přehnané péči, ale také toho o psech dost ví. Autorka Petra Baďurová se touto zábavnou formou dělí se čtenáři o své celoživotní kynologické know-how. Možná nakonec po čtyřnohém příteli zatouží i čtenář, který všechny ty radosti, útrapy a souznění s blízkou psí duší na vlastní kůži dosud nepoznal.

Knihu jsem jako milovník plemene německý ovčák, poté co jsem si ji přivezl s věnováním, přímo od autora, přečetl jedním dechem. Autorka přesně a s láskou vylíčila podstatu povahy německých ovčáků a život s nimi. Radosti a strasti života člověka se psem. Můj mladý ovčák , kterého mám jako kamaráda , parťáka a rodinného příslušníka, díky autorce knihy, zapadá podobně do konceptu knihy. Petro děkuji za hezkou knihu a Abaddona z Milberku. Kniha se mi moc líbila.

Komentáře (0)

kniha Egon: Děsná psina recenze