Důkaz, že ženy nemají právo mít zájem o obor "věda" ? či nikoliv? Byly ženy méně vzdělané než muží?

recenze

Svědkyně zítřka (2015) 5 z 5 / Alpasstyle
Svědkyně zítřka

Možná někoho překvapím, možná, že vůbec ne.

Nejprve musím podotknout, že obdivuji autora Mike Ashleyeho, který seskupil sci-fi příběhy psané ženami dohromady a udělal z nich jednu knihu. Je to pozoruhodný nápad, se kterým jsem se doposud nesetkala od žádného autora. Myslím si, že ho to stálo velké úsilí, a proto mu dávám 5 hvězdiček jen za to.

Ačkoliv úsilí dá většinou do své knihy každý autor přesto je důležité, jak nás zaujme obsah knihy (samozřejmě).

A tak jsem knihu četla a četla, bavila mě. Spisovatelky téže doby, kdy nebyly uznávány tolik jako muži ve vědecké sféře, měly, dle mého názoru velké vzdělání. Povídek je 14, z nichž je každá originální a něčím poutavá, a tudíž mi dokazují, že ženy neměly být podceňovány. Ze čtení povídek vycházím s osobním názorem, že nebyly o nic méně vzdělanější než muži. Každopádně, když se v životě o něco zajímáme, nikdo by nám v našem vzdělání bránit neměl, je to tak?

Příběhy jsou strašidelné. Autor je seřadil dle roků, jak na sebe navazují (kromě první povídky a poslední). Můžete si všimnout i pokroků, které se za ta léta měnily.

Příběhy nejsou složité na čtení ani dlouhé, hodí se na čtení při kávě.
Doporučuji ji Všem těm, koho téma zaujalo nebo rádi čtou sci-fi příběhy.