Drsná panenka VS mrzutý plyšák

recenze

Zakázaná přitažlivost (2014) / ciniminisek
Drsná panenka VS mrzutý plyšák
"Trovato, dobrý večer. Jsem tu, abych dával pozor na Emily," představil jsem se.
"Baby sitter, vždyť jsem to říkal," culil se Elliot. A pak se objevil druhý Elliot a šklebil se stejně.
"Neboj, nevidíš dvakrát," ujistil mě, když si všiml, jak si je prohlížím.
"Elijahu, vůbec pana Trovata neznáš, proč mu tykáš? plísnila ho matka, zatímco šla ke mě a podávala mi ruku.
"Protože Emily povídala, že to je Henry a není žádná příšerka," plácl Elliot.
Můj pohled se střetl s ledově modrýma očima jejich matky. Zavrtěla hlavou a zamumlala:
"Omlouvám se. Od té doby, co dospěli, se chovají jako malí haranti. Nechápeme, jak se jim to stalo. A asi se to nedá léčit. Ráda vás poznávám, pane Trovato."
Okamžitě mi byla sympatická.Obálka: Všechny obálky z této série jsou si podobné. Můžeme tedy hodnotit maximálně postavy, na knížce vyobrazené a já Em a Henrymu dávám plný počet bodů.


Hlavní postava: Tak jako v předchozím díle i v tomto, nás čekají kapitoly ze dvou pohledů. A jako ve všech knihách z této série, i zde máme postavy vtipné, rozumné a i když udělají sem tam nějakou botu, vždy si to brzy uvědomí a umí se za to omluvit. Přijde mi to fajn, i když si občas říkám, zda takový lidi vůbec existují a zrovna v jedné veliké "rodině". Budeme dělat, že ano...


Děj: Z anotace víme, že Emily se odmítá dál nechat dusit svým otcem, který je v politické scéně velmi důležitý a i když má čtyři přitroublé, ale skvělé bratry a milující matku, přesto se na vlastní pěst vydává do města, které nikdy nespí, New Yorku. Senátor svou dceru za pomocí agentů z FBI brzy vypátrá a položí Emily nůž na krk. Návrat domů, nebo svoboda ve velkoměstě, i když s obrovským chlápkem za zadkem. Em, dlouho nepřemýšlí. Její otec i sama Emily ale nevědí, že jejich plány vůbec nevyjdou. Emily se obrovitánského a věčně mračícího chlapa nezalekne a ani ona statného bručouna nezažene. Já bych před sójou a salátem utíkala...
Vášnivá čtenářka a věčně mrzutý Henry se tedy přes nelehký začátek seznamují a zjišťují, že si nejsou lhostejní i mimo pracovní stránku. Ale! Vše má své trhlinky. Jak se bude tvářit na vztah s o několik let starším mužem, Emiliina rodina a hlavně, co sama Em řekne na Henryho minulost? Dovolí Henry sám sobě zapomenout na pracovní kodex a stane se z bručouna milovník? V Zakázané přitažlivosti se vše dozvíme, ovšem nejdříve musíme společně s Henrym a jeho partou, chytit bídáka, který si libuje ve strašení mladých blondýnek.


Když mi zazvonil telefon, lekl jsem se. Naštěstí to byl jen Johnny, který sondoval situaci.
"Tak jak?" zeptal se. Vzpoměl jsem si, že tenkrát při vymýšlení krizových plánů trval i na kódových označení, ale odmítl jsem se do telefonu hlásit jako nějakej pták nebo zvíře. A Robert souhlasil jen pod podmínkou, že bude vychuchol povolžský, čímž Johnnyho definitivně naštval.


Celkové shrnutí: Fragment nám přináší další super příběh. Jak to u knih od Kateřiny Petrusové bývá, nechybí nám v ní vtip, napětí, láska a nějaké ty slovní i doslovné přestřelky. Můžete se zde těšit i na postavy z předchozích dílů, což se mi velmi líbilo. Vždycky se velmi těžce loučím s postavami, s kterými jsem ušla kus nějaké cesty a proto vítám, když se nám v dalších dílech znovu objeví. A přesně tohle, se zde stalo. Určitě se budu opakovat, ale ke knihám z této edice, já prostě nemám žádné výtky. Smějete se, jste jak na drátkách a občas se i blbě culíte. Za co dávám hvězdičku navíc, jsou vedlejší postavy. Kateřina má talent je vykreslit tak, jak přesně mají být. Nesoustředí se pouze na hlavní postavy, ale dokáže plnohodnotně popsat i vylíčit jejich charakter, v pár větách. Žádné dlouhé popisování, protahování, pěkná, neobvyklá, přesto zapamatovatelná jména a skvělé zápletky. Nic vás neruší, nemusíte přemýšlet ani se rozčilovat, že něco není ukončené. Kateřina myslela úplně na vše a já jsem velmi ráda, že se tato spisovatelka řadí mezi ty naše, české. Zakázanou přitažlivost velmi doporučuji a všem slibuji, že u této knihy se určitě nudit nebudete. Je to pohádka se šťastným koncem... ale to přece chceme, ne?

Série Bavettovi: Nebezpečná láska, Nepřítel mého nepřítele a Zakázaná přitažlivost. Tři knihy, tři příběhy - přesto stejné osoby a v něčem podobné scénáře - to všechno si vaši pozornost zaslouží. Celé sérii dávám nejvyšší počet bodů a věřím, že se ke knihám určitě vrátím.

Komentáře (0)

kniha Zakázaná přitažlivost recenze