Drobkovo muzikálové dobrodružství

recenze

Drž mě pevně (2017) / MilenneWaver
Drž mě pevně

Pro každého, kdo si přečetl knihu Will Grayson, Will Grayson, se jedna z nepřekonatelně skvělých vedlejších postav - Drobek, musela stát skutečným oblíbencem. Přesně proto se i autor David Levithan rozhodl sepsat veškerý Drobkův život do muzikálu, který je velkolepým shrnutím všech významných okamžiků.

Můžeme tudíž začít samotným narozením, přes mládí, první pusu a vztahy, kterými si Drobek prošel. A že jich málo nebylo! Bonusem mohou být i vynikající detaily, Drobkova skvělá představivost a vtipné scénky, které vás přimějí brečet smíchy.

I když jsem knihu Will Grayson, Will Grayson četla před skutečně dávnou dobou, jakmile mi její "pokračování" padlo do oka, nedokázala jsem mu jednoduše odolat. Nebylo divu.

V knize se setkáme se skvělými hrdiny, kteří sice neměli občas moc prostoru na to se projevit, přesto se mi dokázali zalíbit a části s nimi jsem si užívala. O Drobkovi ani nemluvím. Jedná se o jednu z mých velmi oblíbených postav, především kvůli jeho charakteru a o to více jsem byla ráda, když autor knihu napsal.

Jak již bylo zmíněno, kniha je psána skutečně netradičním způsobem, což mě mile překvapilo, když jsem se o tom dozvěděla. Dělí se na dvě jednání a mimo spousty poznámek Drobka, kterými se snaží své představy upřesnit, v knize můžeme najít i seznam postav, pro případ, že byste se ztráceli.

Drž mě pevně je psáno tak čtivým způsobem, že jsem si nedokázala pomoct a knihu jsem naráz přečetla bez jediné přestávky. Levithan mi tím opět dokázal, že se jedná o skvělého spisovatele, který skutečně dokáže pracovat s čímkoliv, co se mu dostane do rukou.
V tomto případě je velkým plusem i zvolený styl psaní. Sice se může zdát na jednu stranu trochu kýčovitý, kvůli zvoleným slovům, na druhou to byl originálně zpracovaný nápad, který vdech knize jedinečnost.

Nedokážu se ke knize vyjádřit jinak než pozitivně. Čtení mě nadchlo, vychutnávala jsem si vtipný příběh a stránky hltala jednu za druhou.
Nezbývá mi proto než knihu doporučit, jsem si jistá, že pro fanoušky knihy Will Grayson, Will Grayson to bude trefa do černého. A pokud jimi ještě nejste, nic vám nebrání v tom, dát knize šanci.

Za poskytnutí výtisku děkuji Databázi knih!