Draci mezi námi

recenze

Zkouška věrnosti (2015) / Aires
Draci mezi námi
Před dávnými lety byli draci na pokraji vyhynutí. Legendární drakobijci z Řádu sv. Jiří je téměř vyhubili. Ti, kteří přežili, se skrývají mezi námi. Sledovat, začlenit se, splynout. Učit se, jak být člověkem. Získat si jejich důvěru a přesvědčit je, že je jednou z nich. Přesně to má za úkol Ember Hillová, která je drak ukrytý v lidské podobě.

Společně se svým bratrem Dantem přijíždí do městečka Crescent Beach, aby zde dovršili svůj výcvik a působili jako dračí agenti. To vše pod taktovkou tajné dračí organizace Talon. Pro Ember, která celý svůj dosavadní život strávila na uzavřené základně Talonu, je tohle léto splněným snem. Dosud byla pevně svázaná pravidly Talonu a teď konečně může okusit malý doušek svobody. Po skončení léta jí však bude udělena pozice v Talonu a její život bude opět do detailu nalinkovaný. V okolí Crescent Beach se ale potlouká nebezpečný dračí uprchlík Riley. Pro Ember, která už má věčných kontrol a pravidel plné zuby, Rileyho nezávislost představuje silné pokušení...

A nesmíme zapomenout ani na vojáky z Řádu sv. Jiří, kteří jsou všem drakům neustále na stopě. Dračí uprchlík a drakobijci, Ember pořádně osladí život.

„Půjdu prohlédnout útesy. “
„Sám? A jestli uvidíš draka, jak si tam poletuje..tak co? Sejmeš ho?“ Tristan zavrtěl hlavou.
„Jestli uvidím z agenta, budu ho pozorovat z dálky a dám ti vědět.“
„Mrtvoly spálený na špalek toho moc nenatelefonujou.“


Nedívá se váš kamarád často toužebně na nebe a nelibuje si v mase? Pokud ano, může být tak trochu drak. Julie Kagawa stvořila svět, ve kterém mezi námi žijí okřídlené ještěrky. Na autorku si možná vzpomenete v souvislosti s její sérií Železná víla. Víly tentokrát vyměnila za draky. Jen místo vražedných bestií, jak je známe z klasických fantasy, draky kapku polidštila. Hlavní hrdinka je ve skutečnosti dračice a na čtenáře tak čeká zajímavý popis toho, jak se cítí drak v lidské podobě. Nechybí ani lítání, chrlení ohně a na závěr bitva. Všechno to zní moc dobře, ovšem při nejmenším polovina knihy je stejně ospalá, jako plážové městečko Crescent Beach.

Větší část knihy připomíná popis prázdnin u moře. Od surfování, přes plážový bar, až po první lásky. A právě city v knize hrají hlavní roli. Ember podlehne lidským citům a díky tomu tu máme milostný trojúhelník.

Kniha je psaná z pohledu tří hlavních postav. Nahlédnete tak do hlavy Ember a jejím dvěma nápadníkům. Můžete sledovat, co se děje na různých místech. Kniha se příjemně čte, rychle odsýpá a její závěrečné stránky stojí za to. Příběh pořádně graduje a probudí ve vás touhu po dalším dílu. Kdyby kniha měla takový spád jako v závěru po celou dobu, byla by to chuťovka i pro zmlsané čtenáře.

Ovšem z knihy nedští dračí oheň a síra. Zkouška věrnosti je spíše klasická young adult jako vyšitá, okořeněná prvky fantasy.Pokud od ní nebudete očekávat zázraky, získá si vás překvapivými momenty a zajímavým nápadem.

Komentáře (0)

kniha Zkouška věrnosti recenze