Dodíkovy pohádky z Lesního království

recenze

Dodíkovy pohádky z Lesního království (2013) 5 z 5 / Lensiiee
Dodíkovy pohádky z Lesního království

Také Vás tahle zima nezima tak strašně zmáhá? Povím vám, že já už jsem potřebovala vypnout. Oblékla jsem teplé ponožky, uvařila výborný čaj, zalezla pod peřinu a sáhla po relaxační knížce. A tentokrát to vyhrála kouzelná knížka Dodíkovy pohádky z Lesního království. Ano je to tak. Každý z nás se jednou rád vrátí do svých dětských let a já jsem ráda, že já jsem pro tento svůj návrat zvolila právě Dodíkovy pohádky.
Původně jsem měla v plánu číst tyto pohádky s dcerou. Když už jsem je ale držela v ruce, řekla jsem si, že alespoň nakouknu. Nebo ne? Rozhodně ne!

Už když mi kniha dorazila, bylo mi jasné, že se bude jednat o skvělý zážitek. Knihy si na poště vyzvedávám často, ale tentokrát to bylo jiné. Paní Dostálová mi totiž neposlala jen tak ledajakou knihu. Poslala mi kousek sebe. A čím jsou Dodíkovy pohádky tak zvláštní?

Jak už název knihy napovídá hlavní postavou je zde Dodík, chlapec, který se rozhodne prozkoumat noční život v Lesním království. Průvodce mu při tomto putování dělá statečný skřítek Mikejlo. Dodík vstupuje do Lesního království zrovna v době, kdy zde probíhá Půlnoční slavnost. Na paloučku se ozývá hudba, víly tančí v kruhu a uprostřed kruhu se nachází král Tomášek VII. a královna Šejna. Dodík smí vstoupit do Lesního království a smí se účastnit pohádkových vyprávění, ale pod jednou podmínkou: jeho srdce nesmí zranit srdce obyvatel Lesního království.

Ptám se nahlas sám sebe:
„Mohu mezi ně?“
Mikejla za mě odpoví:
„Proč by ne?
Ke vstupu Ti nikdo nebrání,
jediná podmínka je:
ať Tvé srdce naše nezraní.“

Společně s Dodíkem se i my smíme zúčastnit pohádkových vyprávění. V šesti nádherných veršovaných pohádkách se setkáváme se spoustou kladných i záporných postav. Příběhy jsou krátké, ale plné skrytých ponaučení. Navíc je celá kniha doplněna úžasnými ilustracemi.

Když jsem knížku jednou doporučovala, bylo mi řečeno, že veršované pohádky rozhodně ne. Věřte, že Dodíkovy pohádky stojí za přečtení. Verše jsou krásné a děj je opravdu napínavý.

Cítím se teď trochu zahanbeně, že jsem dceru o tento krásný zážitek ochudila. Včera jsme dočetly Winx, takže dnes se určitě společně vrhneme na Dodíka. Už se moc těším, až se do něj začtu znovu. Jsem zvědavá, jaká nová zákoutí Lesního království objevím.

Brána Lesního království se vám právě otvírá…vítají vás skřítkové, víly a dosud nepoznané bytosti. Bojujte s nimi proti temným silám – čarodějnici Katarguze nebo dračímu černokněžníkovi. Jaká tajemství skrývá lesní říše?

Telumee
Telumee
16.02.2014

Dana Šianská | 14.02.2014

Musím se také vyjádřit ke knize Dodíkovy pohádky z lesního království. Už jsem dlouho nečetla knihu zveršovaných pohádek. Naposledy v dětství mých dětí.
Tato nádherná kniha mě naprosto okouzlila a opět vtáhla do dětského křehkého světa.Je v ní něco, co v jiných pohádkových knihách chybí.Naprosto originální osobní fantazie, obrovská pestrost vjemů a neustálý pocit lásky a jistoty.
Autorka touto knihou překračuje ustrnulé literární požadavky na veršované pohádky.
Velmi doporučuji!
Dana Šianská

Více zde: http://monushka6.webnode.cz/knihy-pro-deti/michaela-dodo-dostalova-dodikovy-pohadky-z-lesniho-kralovstvi/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz