Dočteno - Holubice a had

recenze

Holubice a had (2020) 5 z 5 / Spuffy
Holubice a had

Hlavní hrdinka Louise uprchla před lety od svého osudu z čarodějnického společenství a teď žije v ulicích Cesarine. Avšak zde se lidé bojí jakéhokoliv nadpřirozena. Společnost církve zde slouží jako ochrana, vychovávají a cvičí bojovníky. Ti, jež chytají, zabíjejí a upalují čarodějnice a všem jsou známi jako Chassseuri. Jedním z nich je i Reid. Už od mládí zaslíbil své srdce církvi a žije podle jediného přikázání: Nenecháš čarodějnici naživu. Těmto dvěma se díky velké shodě náhod propletou cesty a nečekaně je spojí v manželském svazku. Během děje pozorujeme jejich rozvíjející se vztah, jenž je plný komických situací, sarkasmu, ale také pomalu rozvíjejícího se citu. Co se však stane, až se odhalí tajemství mezi nimi. Dokážou zbořit hradby, které mezi nimi jsou a postaví se spolu společnému nepříteli?
Příběh byl naprosto strhující, plný akce a nečekaných zvratů, jenž mi naprosto vyrazili dech. Vše bylo proloženo romantickou linkou zásobující vás komickými a sarkastickými scénami, které mě dokázali rozesmát a naprosto si je zamilovat. Na to, jak je kniha dlouhá jsem ji zhltla za dva dny a už bych nutně potřebovala pokračování. Proto se u mě zařadila mezi TOP knihy tohoto roku a jsem zvědavá, zda ji ještě něco dokáže překonat. Proto bez veškerého okecáváni okolo doporučuji na sto procent. Stránky vám budou utíkat neskutečně rychle a rozhodně se u něj nebudete nudit.