Dobré nápady, které stojí za to si pamatovat

recenze

Domácí nápoje pro zdraví - Léčivé limonády, ovoce, byliny, plody, jedlé květy (2017) / RenataP
Domácí nápoje pro zdraví - Léčivé limonády, ovoce, byliny, plody, jedlé květy

Celý princip domácích limonád je jednoduchý. Obyčejná voda a bylinky, ovoce, zelenina, šťávy z ovoce a zeleniny a koření či různé jiné "živé" příchutě, které dodávají šmrnc a vůni a snad i oživují naše už dávno tím vším nekvalitním jídlem otupěné chuťové buňky.
Knihu jsem ocenila ze dvou důvodů.

Jeden je ten, že je krásná na pohled. Nádherná práce, fotky, milý text, a krásná grafická úprava a i ta ledově a svěže modrá barva na obalu knihy. To všechno tak nějak podvědomě dělá z této publikace příjemnou věc do ruky i do duše a rádi po ní saháte. No a taky by to byl skvělý dárek, takový nadčasový a tématický pro každého.
Autorka rozdělila všechny recepty ještě navíc podle ročních období, takže je to kniha, která se hodí k inspiraci celý rok.

A druhý důvod je právě ten báječný nápad ochucovat vodu ovocem, zeleninou... Znala jsem jen letní hit - vodu a mátu. Ale tohle mé obzory rozšířilo o další dimenzi. Využít v zimě křížaly! Levanduli, borůvky nebo grepfruit říznout troškou cibule. Jsou věci, které by vás snad ani nenapadly a taky nad nimi nadšeně zavýsknete, protože je to všechno tak jednoduché!!!

Takže jednička s hvězdičkou!