Do posledního dechu

recenze

Do posledního dechu (2018) / Ivuska.09
Do posledního dechu
Před pouhými několika dny vydalo nakladatelství MOBA velmi očekávaný thriller oblíbené autorky Lindy Castillo. Jsem si jistá, že novinka Do posledního dechu na sebe ještě upoutá velkou pozornost.

Opět máte možnost setkat se s Kate Burkholderovou, náčelnicí policejního oddělení v městečku Painters Mill, která se dostane do nejednoho problému. Bude řešit záhadný případ, který se týká nehody bryčky a automobilu. V bryčce cestoval Paul Borntrager společně se svými malými dětmi. Nehoda, ke které došlo, by se však dala přežít jen zázrakem...

Kate si velmi brzy uvědomí, s kým se po několika letech zase setkala. Při ohledávání místa činu je jí zraněný muž povědomý. Jakmile ji osloví "Katie", pozná jeho hlas. Je to Paul. Paulova žena Mattie byla její nejlepší přítelkyní, byly skoro jako sestry. Nemluvily spolu dvacet let. Obě bývaly součástí amišské komunity, kterou Kate opustila, když ji bylo osmnáct. Sice se za tu dobu odcizily, ale i tak je pro ní těžké oznámit jí, že došlo k nehodě, při které ztratila hned několik svých nejbližších.

Co se vlastně stalo? Právě to bude muset Kate zjistit. Viník totiž od nehody ujel a neobtěžoval se zavolat ani sanitku.... Nezůstaly po něm žádné stopy. Téměř žádné. Tohle nejspíš nebude náhoda. Je jasné, že něco skrývá. Jinak by přece od takovéto nehody neujel. Ale co? A jak staré přátelství s Mattie ovlivní Katie při práci? Osobní spojení s případem obvykle nepřináší pozitiva. Emoce brání úsudkům a vnímání a nemají v její práci co dělat. Sama si uvědomuje, že často podléhá loajalitě a poutům minulosti, kterým vlastně nikdy nedokázala pořádně uniknout...

Nikdy jsem nezapomněla na ty zásadní roky, kdy léto trvalo věčně a budoucnost v sobě nesla nekonečné přísliby - kdy jsem věřila snům. Snům, které dnes večer pro jednu z nás vzaly definitivně za své.

Linda Castillo patří k mým oblíbeným autorkám thrillerů. Její díla jsem schopná zhltnout za jedno jediné odpoledne. Píše velmi poutavě a napětí v jejich příbězích neustále graduje. Není divu, protože i samotná Kate bude bojovat o holý život. Doslova do posledního dechu.

Líbí se mi prostředí, kde se vše odehrává. Amišská komunita určitě zaujme spoustu čtenářů. Bavilo mě, že autorka do tohoto příběhu dokázala zapojit dva případy, které je třeba vyřešit. A jeden se týkal samotné Kate, která si z minulosti už několik let nese obrovské tajemství. A asi si sami dokážete představit, jak to vypadá, když na povrch vypluje minulost, která vám může zničit život. Myslím, že mohu říct, že tato dějová linka ještě nebyla úplně ukončena, takže jsem zvědavá, zda se dále vyvine v dalším pokračování. Dočkáte se i komplikovaných vztahů týkajících se hlavní hrdinky a je zde slabý závan romantiky (opravdu velmi slabý, takže odpůrci romantiky znechuceni nebudou). Zároveň nechybí ani náznaky některých případů, kterými se Kate zabývala už v minulosti - tyto náznaky jsou však decentní, pokud jste předchozí díly nečetli, rozhodně se toho nedozvíte mnoho (stále máte tedy prostor si je přečíst).

Za ty roky u policie už jsem řešila několik spletitých případů, temná zákoutí zločinecké mysli pro mě nejsou nic nového. Přesto mě neustále znepokojuje a vyvádí z míry, čeho jsou lidé schopni. Obvykle pochopím motiv zločinu poměrně rychle. Od něj vyvinu teorii, byť bych měla jen skrovné informace. Tenhle případ je ale tak nepochopitelný a nesmyslný, že mi nejde do hlavy.

Do posledního dechu doporučuji všem milovníků thrillerů, takhle kniha toho svým čtenářům nabízí opravdu hodně.

Komentáře (0)

kniha Do posledního dechu recenze