Dlouhej Špacír

recenze

Dlouhej špacír (2020) 5 z 5 / Shirlei
Dlouhej špacír

Tenhle krásný čtivý cestopis vás provede švédskou a norskou krajinou v celé své impozantnosti a kráse. Sympatická slečna Zuzka z Moravy vypráví, jak se spolu se svým přítelem Honzou vypravili na dálkový trail po Skandinávii, a sice po části trasy E1 (jedna z Evropských dálkových tras). Dálkový pochod je plný dechberoucích výhledů, oslnivých východů a západů slunce, magických lesů, impozantních hor, čistých jezer, ale také bažin a mokřadů, nekonečných kamenných polí, neustálé proměnlivosti počasí divoké Skandinávie, bolestivých puchýřů, vlčího hladu, žízně, hustých dešťů, vedra i sněhu, nečekaných překážkách, se kterými se museli po cestě vypořádat a bravůrně to zvládli. U knížky jsem se hodně nasmála, v myšlenkách se ponořila do hloubi skandinávské divoké přírody, ale také mi knížka nejednou vehnala slzy do očí.
Celkem po Skandinávii našpacírovali přes obdivuhodných 1700 km. Moc se mi líbily i Zuzčiny vsuvky o práci ve Švýcarsku a Norsku, hodně zajímavých informací o Švédsku, Norsku a norské nedůvěřivé a silně odolné nátuře, poučení ze života a spousta krásných mouder, která se na své cestě životem naučila.
Kniha ve mně zažehla hlubokou touhu také se vypravit na nějaký dálkový pochod, přičemž i mě nejvíc láká právě Skandinávie. Především Norsko je můj velký sen.
Doporučuji všemi deseti, nemohla jsem se od čtení odtrhnout a zároveň se nechtěla s knihou loučit. Myslím, že si ji brzy přečtu ještě jednou

Komentáře (0)