Dívka ve vlaku - neumím vymyslet název recenze :)

recenze

Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 328
Překlad: Věra Klásková
Orig.název: The Girl on the Train

" Kniha roku 2015. Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc?"

Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se ji pravidelně letmý pohled od soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak... Krátce nato se Rachel dozví, že se "její" Jess pohřešuje a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem...

" Jedna straka pro smutek je, druhá pro radost, třetí dívku znamená. "

Tak to vezmu pěkně od začátku. Prvních několik stran - nuda! Nuda, nuda, šeď, šeď. Vůbec jsem se neuměla začíst, pořád jsem přemýšlela, co znamenají ty jména jako nadpisy kapitol, co znamenají data, kdo to je a proč to vypráví on. Jednoduše jsem se v tom ztrácela. Potom se to začalo trochu urovnávat a začalo mi to dávat smysl. A od poloviny? Jedna velká jízda. Nenudila jsem se, dala jsem si dohromady dvě a dvě a užívala si to.

Je pravda, že chvílemi jsem nesnášela Rachel, jelikož byla alkoholička a pokaždé, když se něco zvrtlo, hledala útěchu v alkoholu. A já bytostně takové lidi nemám ráda. Místo, aby se všemu postavili čelem, tak se schovávají za skleničku. Ovšem, patřilo to k hrdince a to taky z ní dělalo takového člověka, jakým měla být a byla.

Celkově byla kniha vyprávěna ze tří pohledů - tří hrdinek: Rachel, Megan a Anna. To, jak se jejich osudy proplétaly, jak na sebe navazovaly, to bylo vymyšleno skvěle. Bavilo mě to.
A nejvíce mne bavilo, když jsem až do konce nevěděla, kdo je ten zlý člověk a když jsem se to dozvěděla, nechtěla jsem tomu věřit. A tím pádem jsem měla pocit, že začnu tu danou stránku číst znova, že jsem se přehlídla a jméno tam bude jiné. Ovšem nebylo.

Kniha byla dobrá, ale upřímně, za mě to není kniha roku 2015, není to taková dokonalost, jakou jsem si díky tomu "titulu" představovala. Ano, je to něco neotřelého, ale není to thriller, ze kterého bys si sedla na zadek a musela sáhodlouze přemýšlet. Po zavření knihy jsem si dala hodinu, dvě, během kterých jsem si utřídila myšlenky a srovnala si v hlavě, jaké dám hodnocení a jakou recenzi splodím. :) Kdybych měla psát recenzi na trailer ke knize, tak ten dostane plný počet :))

Nakonec jsem se rozhodla pro kladné body, plusové, protože to je fakt něco nového, jsou tam lidské faktory, se kterými se dennodenně setkáváme kolem sebe. Láska, nenávist, lhaní, upřímnost, nevěřícnost, podpora a mnoho dalších, takže hrdinové jsou pro mne reální, z masa a kostí.
A to asi rozhodlo, že si kniha zaslouží pozornost a doporučím ji. Takže, pokud teď přemýšlíte, po které knize sáhnout, zkuste Dívku ve vlaku. Nebudete litovat. :)

Daramegan

Aracely
Aracely
06.01.2016

Dala jsem ti hlas ;-) Nicméně nevím jestli zrovna tuhle knihu bych chtěla číst. Má to nějaký happy end ?