Dívka v láhvi

recenze

Dívka ve vlaku (2015) / Charme (751 views)
Dívka v láhvi
Neotřelou hlavní hrdinkou je Rachel, mladá žena, která se neúspěšně protlouká svou životní krizí.
Rachel je učebnicový příklad alkoholičky, která v alkoholu utápí svoje splíny a postupně si dokonale zničí život: rozpadne se jí manželství, vyhodí ji z práce, nemá kde bydlet...Protože se před svoji spolubydlící cítí už tak mizerně, snaží se utajit, že přišla o práci a proto každý den jezdí vlakem do Londýna -tak jako kdyby šla do práce. Nudné dojíždění si zpestří sledováním okolí, které každý den pozoruje a nechává popustit uzdu své fantazii, když se baví životem mladého páru a domýšlí si souvislosti z jejich každodenního života. Mladý pár si dokonce pojmenuje na Jasona a Jess a každý den si představuje jejich život - život jaký měla mít ona a jaký jí protekl mezi prsty… Není náhodou, že onen dům stojí jen kousek od jejího bývalého domova, kde nyní žije její bývalý manžel v idylickém svazku se svojí novou rodinou a tak se Rachel při každém pohledu otevírají staré rány. Denní rutina se jí roztříští když se Jess začne pohřešovat a Rachel si začíná uvědomovat souvislosti, které má v paměti zastřené rouškou alkoholu…
Výborně propracované charakteristiky a to i velmi konkrétní vyjádření poruchy osobnosti. Autorka neopomenula a trefně mezi řádky vepsala bagatelizaci alkoholismu střední generace. Kniha je vedená „deníkovými“ zápisky tří osob, které se střídají a různě vracejí v čase, což je chvílemi jen málo přehledné a s ohledem na různé alkoholové výpadky paměti hlavní hrdinky jsem se chvilkami ztrácela.
Čtení to bylo zábavné a téma velmi originální. Doporučuji všem, co se nebojí neobvyklého a nemají snahu milovat hlavního hrdinu. Rozhodně stojí za přečtení, bestsellerem bych ji nenazvala, ale k ponurým večerům je to příjemné čtení.

kniha Dívka ve vlaku recenze

Charme také napsala

Temné říční proudyNa vlnách Temže
recenze
Tak to je, tak to budeTak to je
VolavkaVolavka
recenze
Už mě vidíš?Už mě vidíš ?
PanenkaPsycho kam se podíváš