Detektivem lásky

recenze

Lásce na stopě (2014) / Aracely
Detektivem lásky
Tato kniha byla nádherná a konec mi úplně sebral dech! Pokud jsem přestala věřit na pravou lásku, tak díky tomu to příběhu v ní zase uvěřím. I když, je to ,,jen“ kniha, tak Vás chytne za srdce a už nepustí...
Cítíte dojetí, štěstí, radost a smutek, protože příběh skončil. Ovšem ne na dlouho... Další díl této série se jmenuje Láska z Paříže.
A už teď vím, že si ji ráda přečtu znovu!

V tomto případě to mám trochu opačně. Měla jsem tu čest si nejdříve přečíst Lásku z Paříže a posléze Lásce na stopě. Nicméně čtenářům doporučuji číst podle správného řazení.

Hlavní hrdinka Ruby Millerová je spisovatelka. A ztratila nejen víru v lásku, ale i fantazii pro své psaní. Rozhodne se, že takhle to dál nejde a na naléhání své agentky a na pozvání své sestry Amy odjede na dovolenou do Indie.

To, co začíná jako poklidná dovolená na romantických plážích Goa, se náhle změní na mimořádná dobrodružství. Ruby ještě neví, co ji všechno čeká... Ztracená zavazadla, sestra na útěku a pohledný Američan, se kterým bude cestovat napříč Indií.

Strhne se kouzelná cesta do neznáma, uprostřed hedvábí a koření, paláců a jednoho ze sedmi divů světa a svatebních obřadů... Ruby zkoumá různé příběhy o lásce nabyté i ztracené...

Co všechno začalo jako cesta k objevení Amy, stává se cestou k objevení sebe sama – a k opětovnému nalezení lásky.

,,Lidé se mě stále donekonečna ptají, jaké to vlastně píšu knihy. Jednoduše se domnívám, že jsou to příběhy o lásce, i když místy plné mystiky a záhad. Nakonec, co vlastně přiměje dva lidi, aby se do sebe zamilovali? Napsala jsem tři romány na toto téma a stále hledám odpovědi. Takže já sama jsem určitým způsobem lásce na stopě. Protože, co může být na světě větší záhadou než láska?“

Alexandra Potter


Trochu jsem si ,,zavařila“ svou poslední recenzí, když jsem Lásce na stopě tehdy ještě nečetla...
Těžko se mi to teď zpětně hodnotí. Zde se děj odehrává převážně v Indii. Ruby cestuje po Indii a hledá svou ztracenou sestru Amy. Během cesty ,,ztratí“ veškerá zavazadla a je odkázána na cizí pomoc... To, co si zažila, bych opravdu na vlastní kůži zažít nechtěla. V cizí zemi naprosto bez ničeho a sama... Bez svého zachránce by byla slušně řečeno v háji... :-D

Moc se mi líbilo nádherné popisování přírody, krajiny a památek, úplně si to v tu chvíli představujete. Takové povídání o jednom ze sedmi divů světa Tádž Mahalu, no koho by to nedojalo, i takovou Ruby, která má zlomené srdce a na lásku přestala věřit.

,,Poslouchám výklad našeho průvodce a dívám se skrz chladný oblouk, který dokonale rámuje výhled. Chrám je z bílého, téměř průsvitného mramoru, který opalizuje v dopoledním slunci. Působí to tak neskutečně, až se skoro musím štípnout do tváře, abych se ujistila, že se mi to nezdá. Je pondělí odpoledne, normálně bych seděla přivázaná k počítači a mlátila do klávesnice jako divá.
Místo toho tady stojím a zírám na Tádž Mahal. Jako bych vstoupila do jiného světa. V roce 1631
zemřela milovaná manželka Mumtáz Mahal mogulského vládce Šahdžahána. Na smrtelné posteli si přála, aby jí postavil symbol jejich lásky. Výsledkem se stal Tádž Mahal...“
Str ~134

,,Teď mě prosím následujte, abychom se zblízka podívali na stavbu, která patří k nejkrásnějším na světě, pokračuje vzletně náš průvodce.
,,… je to pomník lásky tak silné, že přetrvala několik století...“

Zatímco sleduju průvodce, přejíždím pohledem po lidech kolem nás – je tu nějaká manželská dvojice z Japonska, dva staří vousatí Afghánci, parta mladých Italů. Nepřijeli sem kvůli tomu, že je bůhvíjak stará, ale kvůli tomu, co představuje: je to symbol lásky.
Lásky tak obrovské, že dokázala stvořit všechno, co kolem sebe vidíme.

,,To je to, co sem táhne lidi z celého světa. Chtějí se přesvědčit na vlastní oči, že láska dokáže odolat síle času. Zničehonic mi dojde, proč je tohle místo tak magické. Je tu láska.“
Str ~ 136

,,Už si někdy jela na velbloudovi? No jasně! U nás v Londýně fungují velbloudi jako veřejná doprava, stačí použít lítačku a naskočit. Ani za nic na světě bych před panem Světoběžníkem nepřiznala, že na něm sedím prvně v životě. To se ví, už mockrát, prohodím nezávazně, jen jsem trochu vyšla ze cviku. Fakt je, že jsem měla hned na začátku namále. Sletěla jsem z velblouda dřív, než jsem se na něm pořádně usadila. Nechtějte vidět ten kolosální trapas. Mohán mi vysvětlil, abych strčila jednu nohu do třmenu, pořádně švihla druhou a přehodila ji přes hřbet. Na svou obranu musím doplnit, že velbloud měl obrovský špičatý hrb a já nejsem žádná Eiffelovka.
Navíc, jak se ukázalo nedávno, když jsem se pokoušela cvičit jógu, mám tělo tuhé jako žehlící prkno.“
Str ~ 218


Její trapasy opravdu nemají chybu... Trochu mi připomíná Bridget Jones :-)
Ruby je moc sympatická postava, názor jsem nezměnila :-).
Nechybí zde romantika, láska, hlavně tedy velké sesterské pouto, trocha magie, tajemna a dobrodružství.
A to se mi na románech od Alexandry Potter moc líbí. Magie mě přitahuje a stejně tak její knihy :-).
Druhé nejromantičtější dílo, co jsem od ní kdy četla. Kniha se mi moc líbila.

Doporučuji k přečtení!!!

Závěrem bych chtěla poděkovat nakladatelství KRISTIÁN za poskytnutí recenzního výtisku.

Komentáře (4)

kniha Lásce na stopě recenze

Aracely
16.06.2016

Veeria: Moc děkuji za pochvalu! A doporučuji tuhle knihu a i její pokračování :-). Bude se Vám líbit ;-).

Veeria
16.06.2016

Rovněž musím pochválit recenzi. Velmi pěkně napsané. Určitě si tuto knihu přečtu. Děkuji!:)

Aracely
10.06.2016

Moc děkuji za pochvalu Samiro! To je dobře, máš se opravdu nač těšit :-).

Samira
10.06.2016

Moc krásná recenze na moji zamilovanou knihu od autorky, na pokračování se opravdu těším :)!