Detektiv Arrowood pro všechny ostatní ...

recenze

Detektiv Arrowood (2020) / AnickaZv
Detektiv Arrowood pro všechny ostatní ...
Pokud se chcete vrátit zpět do roku 1895 do britské společnosti, pak je Detektiv Arrowood od Micka Finlaye ta nejlepší volba.
Pro mě se stala velikonočním čtením a míním, že můj výběr nemohl být lepší.
Detektiv Arrowood i jeho schopný chytrý pomocník – asistent Barnett Norman jsou velkými konkurenty Sherlocka Holmese a Dr. Watsona. Pro pořádek je ale třeba zmínit, že tyto dvě dvojice jsou odlišné a Mick Finlay určitě „neopisoval“. Jeho postavy Arrowood a Norman jsou bezesporu originální a v žádném případě se nejedná o plagiátorství.
Mně osobně byl sympatičtější asistent Norman než Arrowood, ale to je můj osobní názor. Na Arrowoodovi shledávám za nedostatky jeho problémy s konzumací alkoholu a také až patologickou averzi k Sherlocku Holmesovi, kdy Arrowood nelibě nese Holmesovu popularitu.
Nejprve mi trochu trvalo dostat se do příběhu, když se mi to ale podařilo, vtáhl mě děj jako magnet.
Odhodlání Arrowooda, chytrost a slušnost Bernetta, vylíčení londýnských postav, prezentace životních podmínek tehdejší doby a v neposlední řadě živý dialog přispívají k zajímavému čtení. Věřím, že tajemství v kombinaci s historickým londýnským prostředím každého čtenáře pohltí stejně jako mě.
Nápaditý je i vlastní slogan, který zdobí přímo přední stranu obálky knihy: Londýnská smetánka se svými problémy chodí za Sherlockem Holmesem. Pro ostatní je tu detektiv Arrowood.
Chci s vděčností poděkovat nakladatelství MOBA za poskytnutí recenzního výtisku.

kniha Detektiv Arrowood recenze