Děsuplná trilogie pokračuje

recenze

Černá díra (2018) / HelenaHH
Děsuplná trilogie pokračuje
Nevinný školní úkol se po deseti letech změnil na zběsilý hon na sadistického vraha. Po vyřešení prvního složitého případu čeká Freyju a Huldara vyšetřování mnohem složitější. Islandská královna krimi Yrsa Sigurdardóttir se vrací s druhým dílem krvelačné trilogie.

Policejní vyšetřovatel Huldar byl degradován a dostává jen tu nepodřadnější práci. Nejnovějším úkolem je vypátrat, který ze školáků z deváté třídy sepsal seznam lidí, jimž vyhrožuje smrtí. Dopisy s předpověďmi na rok 2016 byly uloženy do časové kapsle a nyní, po deseti letech, vyzvednuty. Mezi obyčejnými i úsměvnými vizemi se však objevil i onen zlověstný seznam. Šest lidí má sejít ze světa hroznou smrtí. Problém však je, že malý pachatel napsal pouze jejich iniciály.

Policie včetně Huldara podobným hrozbám nevěří, přesto je však neberou na lehkou váhu. Vyšetřování se pomalu rozjíždí, když je nalezeno první tělo. Tělo oběti, která v dopise figurovala. Huldar povolá ke spolupráci psycholožku Freyju. Bývalá ředitelka Dětského domu byla sesazena na pozici řadové psycholožky a do dalšího pátrání s jí protivným Huldarem se jí ani v nejmenším nechce. Potencionálních obětí je však na seznamu ještě pět a času kvapem ubývá.

Kdo mohl napsat zlověstný vzkaz do časové schránky a proč touží po smrti právě oněch šesti lidí? Dohoní Freyja s Huldarem pravého pachatele včas? A jak, sakra, všechno souvisí s prvním případem? Otevírá se před vámi Černá díra a je jen na vás všechny odpovědi najít dřív, než vám je prozradí autorka.

Yrsa Sigurdardóttir, která si zcela právem vysloužila královské přízvisko, zaujala české čtenáře už svou předešlou sérií. Podle jejích příběhů se chystá televizní seriál, thriller Pamatuji si vás všechny se dočkal dokonce filmové podoby. Do sympatické stavební inženýrky, stavitelky mostů a přehrad, by nikdo neřekl, že se vyžívá v děsivých thrillerech, často hraničících s hororem.
V této nové sérii, jejíž je Černá díra druhým pokračováním, přivedla na scénu nesourodou dvojici vyšetřovatelů, kterým ale čtenáři ze srdce přejí, aby jim to nakonec vyšlo nejen při pátrání, ale i v životě.

Černá díra, vydaná nakladatelstvím Metafora, je opět napínavým příběhem se sympatickými i odpudivými hrdiny, který chytne a nepustí. Yrsa dokáže svým vypravěčským uměním čtenáře natolik vtáhnout do děje, že se nehodlá odtrhnout až do poslední stránky, i kdyby ho to mělo stát několik probdělých nocí.

Černá díra se otevírá a nasává vše kolem. Nechte se pohltit a vyřešte s Freyjou a Huldarem další zapeklitý případ.

Komentáře (0)

kniha Černá díra recenze