David Frej: Život bez zánětu

recenze

Život bez zánětu - Jak snížit riziko nemocí (2019) / RenataP
David Frej: Život bez zánětu
Superpotraviny, koření a byliny – knihy o zánětu od Davida Freje znám a v porovnání s ostatními tuto považuji za nejužitečnější. Samozřejmě nám tu autor v krátkosti vysvětlí, proč je chronický zánět v těle tak nebezpečný, ale Život bez zánětu nese konečně řešení. Přináší rovnou celou plejádu tipů, jak změnit svou životosprávu, čeho se vyvarovat a co zařadit do svého jídelníčku častěji. A často jde o drobnosti, koření, ovoce, zeleninu nebo změnu sladidel. Tenhle hřích nedělat příliš často, a tady něco pozměnit k lepšímu. I pár drobných zvyků, jež vnesete do nového dne, přinese výsledky.

Seznam toho, co jíst a co nejíst
A tady záleží na tom, jak na tom jste. Nakolik jídlo řešíte, nakolik jste zoufalí z nabídky supermarketů a nakolik máte přístup ke skutečně kvalitním potravinám. A není na nic nic zázračného či nelogického. Dá se říci, že v jednoduchosti je krása, v přirozenosti zdraví. Buď vás kniha nakopne k práci na svém zdraví a ke zdravému přístupu k jídlu, nebo se chvíli budete utápět v hrůze z toho, co jste zvyklí mít v ledničce. Z různých důvodů.
Protizánětlivé potraviny a byliny
Moje nejoblíbenější kapitola! Tady totiž najdete pojednání o různých bylinách a potravinách, které notně zvýší tělu možnost se vypořádat s životem ve znečištěném světě. Ananas, avokádo, losos, lékořice, hřebíček, šišák, vývary, nebo červená řepa. Tohle jsou SUPERPOTRAVINY.
A pokud toho člověk mnoho nezmůže, aby byl stoprocentní, tak tohle je úlevou! Tohle zařaďte do jídelníčku a tělo bude potěšeno, polaskáno a odmění se vám.
Třešničkou na dortu pak jsou…

RECEPTY! No hurá!
Jak já miluju konkrétní recepty. Navíc takové, ve kterých můžete dělat různé změny a pořád máte tu jednoduchou dobrotu, ze které nemusíte mít špatné svědomí. Od polévek s kokosovým mlékem, po pečené celery, saláty, pikantní masa nebo dušené hrušky s kořením a granátovým jablíčkem.

A vyzkoušela jsem kimči!
Povedlo se a od té doby kvasím pořád.
Právě kimči a jednoduchá zelenina natlačená do skleničky – je ukázkovým příkladem, jak málo stačí, aby nám bylo lépe, abychom svému tělu odlehčili.

Protizánětlivá pyramida potravin na závěr udělá tečku, tu si pamatujme.
Recept na zdraví a dlouhověkost je tu.
V této knize je protizánětlivá strava v kostce, v základech a plně vnesitelná do běžného života.

Komentáře (1)

kniha Život bez zánětu - Jak snížit riziko nemocí recenze

Aracely
24.09.2020

Krásná a užitečná recenze. Děkuji.