Ďáblova lest

recenze

Ďáblova lest (2009) 5 z 5 / Hell_Rihova
Ďáblova lest

Příběh začíná tehdy, když je do nemocnie přivezena mladá dívka, později se zjistí, že je to studentka archeologie. Na sobě nemá žádné zranění, jen drobné oděrky na nohou. Ovšem zvláštní je to, že má na sobě jen obyčejné bílé roucho, které je ještě navíc od krve. Jinak nemá u sebe nic. Po prvních vyšetření se zjistí, že má dívka na břiše namalovaný jakýsi symbol, který nikdo nezná a na čele má krvní napsané číslo 666. Lékařka se rozhodne zavolat policii. Je záhadou, že dívčino oblečení je od krve, ale ona nemá žádné zranění. Stala se obětí nebo byla sama pachatelkou?
Policie nemá žádné stopy, protože dívka ztratila paměť, poslední, co si pamatuje je, jak byla v Podlažicích, kde s dalšími studenty pracuje pod vedením docenta Polehy a doktorky Bérové. Dál nic. Vrchní komisař Sumara si myslí, že ztrátu paměti jen předstírá. Je ovšem jediný. Policie si neví rady se symbolem, který má dívka na břiše a proto si na pomoc zavolá experta přes religionistiku a satanské symboly doktora Runu. Ten se do pátrání pouští s vervou a polici pomáhá případ vyřešit. Nikdo ale netuší, že to, co se dívce stalo je jen začátek. Dívka unikla jen náhodou, nejspíš by jí jinak čekal mnohem horší osud. V Praze na studentských kolejích je totiž nalezeno tělo mrtvého afrického chlapce jménem Abdu. Na čele má krvní napsané číslo 666. Kam až bude muset policie zajít, aby vypátrala sadistického vraha, který si vybírá oběti tak záhadným způsobem? Do případu je vtaženo mnoho lidí a všichni doufají, že se nenaplní proroctví a svět neovládne satan.
Jelikož jsem nevěděla, že kniha existuje, tak jsem jako mladší pořád dokola koukala na film. Z filmu jsem byla unešená a když jsem v knihovně objevila i knihu, musela jsem si ji přečíst, i když vím jak to všechno zkončí. Napětí v knize opravdu nechybělo. Velice jsem ocenila grafické zpracování knihy, příběh je totiž doplněn fotkami z filmu. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, moc se mi líbila.

Hell_Rihova
21.07.2017

8130 – samozřejmě že jsou to Podlažice, i to vím, jen při psaní mi vypadlo písmenko :)
postrach – děkuji za doporučení, kouknu se i po dalších knihách :)

8130
21.07.2017

ten klášter , co zmiňujete, byl v Podlažicích (máte tam chybu) , ve filmové podobě,použili klášter v Předklášteří u Tišnova-Porta Coeli s jeho krásnou bránou....

postrach
21.07.2017

V televizi jsem viděla sérii všech třech dílů,půjčila jsem si knihu v knihovně a poté koupila a ještě dvakrát přečetla.Je opravdu skvěle napsaná a doplněná.Doporučuji,taky knihy Ztracená brána,Ztrážce duší....Spisovatel Arnošt Vašíček,si rovněž,zaslouží ocenění.