Ďábel nosí pradu

Ďábel nosí Pradu (2013) 5 z 5 / Chloe12
Ďábel nosí Pradu

Ďábel nosí Pradu
Lauren Weisbergová

Tato kniha stojí za přečtení, a to i v případě, že už jste viděli film. Je psaná svižně a s humorem. Pro mne je to kniha ideální na letní dny či dovolenou, kdy se člověk chce zasmát a odlehčit si hlavu, a třeba poznat i trochu jiný svět.
Je v ní barvitě vylíčen svět módy ve své rozmanitosti, možná i marnivosti. Prostě:
„ Džob, pro který by miliony žen vraždily.“

Krásný svět newyorské módy, kterému vládne ďábelská Miranda Priestlyová. Neochvějnou rukou vede časopis Runway, který je pro mnohé módní biblí. Miranda střídá jednu asistentku za druhou, žádná zatím nesplnila její očekávání. Miranda určuje módní trendy a ví přesně, co chce, a nebojí se o to rozhodně říct.
Andy Sachsová je čerstvou absolventkou prestižní vysoké školy. Móda není v jejím životě prioritou, a tak to i vypadá. Na pohovor k Mirandě se dostaví dle svého vkusu. Jenže Mirandě dělá problémy si asistentku udržet a Andy se na tuto práci zoufale nehodí, ale má vůli a nehodlá se smířit s neúspěchem. Andy zase vidí šance, které by se jí prací v Runwayi otevřeli.
Andy práci přijímá, je to pro ni úplně nový svět, do které ho se zatím ani trochu nehodí. Je to svět lodiček na jehlových podpadcích, štíhlých modelek a značkových kabelek.
Pro Andy jedna velká neznámá.
Jak se ukáže být Mirandinou asistentkou vyžaduje víc než mít vysokou školu. Chce to se nedat, mít smysl pro humor, bystré smysly a hlavně vědět co Miranda chce, a to nejlépe ještě dřív než sama Miranda.
Andy velmi rychle vpluje do okouzlujícího světa módy, a aby se stala nejlepší, změní se k obrazu Mirandinu. Za to jejího přítele, to zas až tak moc netěší. S Andy se stala znalkyně módy, je na telefonu nepřetržitě, a hlavně je to úplně jiná Andy.

Nechte se unést módou, Mirandou a Andy a navštivte hektický New York, který je plný světel a reklam, krásných obchodů a je zde sídlo Runwaye a dveře jsou nám otevřené.